Jump to content



Λειτουργικό σε Usb Flash Drive??


tsakali

Recommended Posts

Για σας, έχω ένα λαπτοπ nx9020 και ο σκληρός του μας άφησε χρόνους!! Το λαπτοπ το χρειάζομαι μόνο για internet και excel, μπορεί κάποιος να μου πει πως μπορώ να βάλω λειτουργικό σε flash drive και ποιο λειτουργικό μου προτείνει...:hmm:

Link to comment
Share on other sites

Σου προτείνω Ubuntu 10.10. θα κάνεις τη δουλειά σου, εύκολα, απλά και πιο γρήγορα απ' όσο φαντάζεσαι. (Δώσε specs του μηχανήματος, μήπως προτιμηθεί το xubuntu που είναι πιο ελαφρύ). Επίσης, είσαι σίγουρος ότι το μηχάνημα μπορεί να boot-άρει από usb? Αν είναι 6ετίας - 7ετίας, το πιθανότερο είναι να μην μπορεί.

Αν ενδιαφέρεσαι πες μου να ποστάρω οδηγίες.

Link to comment
Share on other sites

Σου προτείνω Ubuntu 10.10. θα κάνεις τη δουλειά σου, εύκολα, απλά και πιο γρήγορα απ' όσο φαντάζεσαι. (Δώσε specs του μηχανήματος, μήπως προτιμηθεί το xubuntu που είναι πιο ελαφρύ). Επίσης, είσαι σίγουρος ότι το μηχάνημα μπορεί να boot-άρει από usb? Αν είναι 6ετίας - 7ετίας, το πιθανότερο είναι να μην μπορεί.

Αν ενδιαφέρεσαι πες μου να ποστάρω οδηγίες.

Εδώ είναι τα πάντα HP Compaq nx9020 Business Notebook - North America/U.S. QuickSpecs

Δεν ξέρω τη να σου πω, το μόνο που δοκίμασα είναι κάτι Live CD Win και Linux... Κάτι Flash λειτουργικού που δοκίμασα δεν δούλεψαν σε κανένα PC.

Link to comment
Share on other sites

Puppy Linux Community - Home

για οποιοδήποτε μηχάνημα.

Όχι ότι με το ubuntu δεν κάνεις την δουλειά σου,αλλά είναι πιό κατάλληλη κατα την γνώμη μου.

Όλα καλά!!!! Ευχαριστώ για την βοήθεια!!! Τελικά δούλεψε με Puppy και πετάει το μηχάνημα!!!:clap:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.