Jump to content



The ASUS Xonar Thread


alexis2044

Recommended Posts

Τι έγινε και εξαφανίστηκε η DX από όλα τα "γνωστά" μαγαζιά;

Από εκεί που είχε ~60 ευρώ και δωρεάν μεταφορικά έχει φτάσει στα 65 ευρώ + μεταφορικά + αντικαταβολή...

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
  • 2 months later...

Θα συμφωνήσω μαζί σου!Όταν τους είχα δοκιμάσει και εγώ στην D2X,εδώ και καιρό,δεν μου άρεσε καθόλου το upmix που έκαναν στον ήχο.Τώρα δεν ξέρω... γούστα είναι αυτά!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

πήρα μια Xonar DG για... αναβάθμιση από AC97 audio με το ALC850 που έχει η μητρική.

το πήρα μιας και λέει autosencing για τα front headphones, να κλείνει δηλαδή τα ηχεία όταν συνδέω τα ακουστικά μπροστά.

ε λοιπόν έπαθα πλάκα. με το που έβαζα τα ακουστικά, έκλεινε η οθόνη !!!!!!!!!!!!

τρελή επιτυχία οι drivers

ε κοίτα να δεις τι γίνεται λέω, ας πάω να κατεβάσω τους τελευταίους. αμ δε, αυτοί ήταν οι πιο πρόσφατοι.

με λίγο ψάξιμο κατέβασα τους unified που μπορεί να μην κολλούσαν το pc αλλά έπρεπε να τρέχω σκριπτ για να κάνει αλλαγή απο ακουστικά σε ηχεία. κάπου εκεί την έβγαλα και την πήγα πίσω...

ακόμα και τώρα δεν το πιστεύω ότι κυκλοφορούν τέτοια πράματα.....

Link to comment
Share on other sites

Για να συνδέσεις το zero στην stx;

Ο zero πρέπει να έχει μόνο ψηφιακές εισόδους αν δεν κάνω λάθος,οπότε πάλι τον dac του zero θα δουλεύεις άμα τον συνδέσεις στην stx!

Η το ένα ή το άλλο θα χρησιμοποιήσεις,αλλά δεν ξέρω ποιο έχει καλύτερο dac.

Σίγουρα πάντως ο zero θα έχει μεγαλύτερη ένταση!

Link to comment
Share on other sites

Για να συνδέσεις το zero στην stx;

Ο zero πρέπει να έχει μόνο ψηφιακές εισόδους αν δεν κάνω λάθος,οπότε πάλι τον dac του zero θα δουλεύεις άμα τον συνδέσεις στην stx!

Η το ένα ή το άλλο θα χρησιμοποιήσεις,αλλά δεν ξέρω ποιο έχει καλύτερο dac.

Σίγουρα πάντως ο zero θα έχει μεγαλύτερη ένταση!

όχι! για να έχει νόημα η αγορά μιας τόσο ακριβής κάρτας το dac θα βγει απο τη μέση και θα συνδεθει κατευθείαν στα ηχεια. η ένταση δε με απασχολει. τα ηχεια μου ειναι πανίσχυρα και ο χώρος μικρος.

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ενημερώσω ότι το dpc δεν δίνει ακριβή μετρηση του latency σε περιβάλλον windows 8. εμένα με το realtek μου εβγαζει κανα 1000αρι. σύμφωνα με το site τους αυτό θα διορθωθεί σε μελλοντική έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Υπάρχει κάποιο γνωστό conflict των Asus Drivers με το Klite Codec Pack? Tο έβαλα και τρελάθηκα στα Bsod όποτε πήγαινε να φορτώσει η κάρτα ήχου στο startup..

Αν και έχω εγκατεστημένο το Klite mega codec pack σε win 8.1 64bit δεν αντιμετωπίζω τέτοιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πήραν πόδι οι codecs και μπόρεσα να ξαναδώ επιφάνεια εργασίας.. Περίεργα πράγματα. Αν και απ'όταν έβαλα το σιχαμένο McAfee το pc έχει καταρρεύσει! Κουτί έκατσε το Norton του διαγωνισμού. Άντε να το περάσω μπας και ηρεμήσω και θα ξαναδοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.