Jump to content



Ποιες οι εντυπώσεις από ASROCK p67 Xtreme 6


nikdev

Recommended Posts

Καλησπέρα ,έχει δοκιμάσεις κανείς αυτή τη μητρική και αν ναι ποιες οι εντυπώσεις του ?

Ήδη έχω παραγγγείλει 3 για νέους υπολογιστές. Θα συνδυαστούν με 2500Κ - 2600Κ

ASRock-s-Upcoming-P67-Extreme6-Sandy-Bridge-Motherboard-Gets-Picture-Preview-2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Απο reviews που εχω διαβασει, η xtreme4 φαινεται καλη επιλογη με πολυ καλο value4money. Μου αρεσει πολυ και το front usb3 που εχει και ταυτοχρονα παιρνει και τον SSD σου πανω...

Η Xtreme6 δεν αξιζει κατα τη γνωμη μου τοσο οσο η 4, ειναι υπερβολικη και εχει χειροτερο value4money

Link to comment
Share on other sites

Πάντως είναι πλήρης σε εξοπλισμό..6xSata 3.0 + 4xSata 2.0 (και δεν με πολυνοιάζει και το πρόβλημα με τα sata..)

Από o/c πάει αρκετά καλά. 5.1GHz και οι τρεις τους, αν και θα λειτουργούν stock

ή κάπου στα 4,5GHz stock τάση, με ένα load line calibration μόνο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχω την Extreme4 και είμαι πολύ ευχαριστημένος, αν και δεν την έχω κάνει καθόλου oc.

Σε σχέση όμως με τις Asus που έπαιρνα τόσο καιρό θεωρώ ότι όντως έχουν πολύ καλύτερο value for money. Στο μόνο που λίγο δυσκολεύτηκα στην αρχή ήταν η ρύθμιση των ανεμιστήρων...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.