Jump to content



βοήθεια με joomla αναζήτηση


thrylosthyra7

Recommended Posts

καλησπέρα παιδιά.σε ένα site με ταινίες που έχω φτιάξει στο joomla θέλω να κάνω το εξής..στο κείμενο των ταινιών θα βάλω έναν υπερσύνδεσμο με το όνομα του είδους τους.πχ να πατάς στο περιπέτειες και να σου εμφανίζει όλες τις ταινίες του είδους..αυτό δε μπορεί να γίνει με κατηγορίες,επειδή μια ταινία μπορεί να ανήκει σε περισσότερες από μια κατηγορίες...οπότε η διαχείριση γίνεται εξαιρετικά πολύπλοκη και αργή....

ξέρει κανείς πώς μπορώ να εισάγω ουσιαστικά μια αναζήτηση σε υπερσύνδεσμο;;δηλαδή κάθε φορά που θα τον πατάς,να κάνει αναζήτηση στο site για αναφορές της λέξης ¨περιπέτεια" και να εμφανίζει τα αποτελέσματα;;;

Link to comment
Share on other sites

κάποια παιδιά μου μίλησαν για το extention k2...ένα πρόσθετο του joomla...έχω φτιάξει λοιπόν το στοιχείο μενού,τον υπερσύνδεσμο,έχω φτιάξει το tag στο k2,αλλά δε μπορώ να το συνδέσω με τα άρθρα μου....προσπάθησα με keywords κλπ,αλλά δε γίνεται...πατάω δηλαδή στον υπερσύνδεσμο,αλλά μου εμφανίζει κενό αποτέλεσμα....καμμία ιδέα τι κάνω λάθος;;;

επίσης,αν έχετε οποιαδήποτε διαφορετική λύση στο μυαλό σας,πείτε μου!είτε αφορά άλλο extention είτε διαφορετικό τρόπο....

κάτι τελευταίο...μήπως υπάρχει κάποιος τρόπος να εισάγω κάτι σαν pointer στις σελίδες που με ενδιαφέρει να εμφανίσω;;δηλαδή όχι σαν αναζήτηση(η οποία εμφανίζει όλα τα αποτελέσματα) αλλά σαν δείκτης,ο οποίος θα εμφανίζει μόνο όσες ταινίες θέλω εγώ.....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.