Jump to content



Μηπως ηρθε η ωρα για ενα TAGAN480?


greekfragma

Recommended Posts

????? ????? ?????

Χαιρετω!

Θελω την γνωμη σας ρε παιδες.Το συστημα μου αποτελειται απο:

AthlonXP 2600+@ 2470 με 1.825V

Gigabyte GA7N400-L1(bios rev. F9)

1 Western Digital 120GB 8MB cache

1 Western Digital 30GB 2MB cache

Hercules 9800SE AIW 128MB 378/337---------->405/350

1 Dvd-rom 1 Cd-r

Aerogate II panel

3x80mm fans@1400rpm

2 cold cathode blue

Ολα τα παραπανω τροφοδοτουνται απο ενα levicom420W.

Ακολουθει φωτο με τις τασεις ετσι οπως μου τις εδωσε το motherboard monitor 5(δεν τις εχω μετρησει με πολυμετρο)

Το ερωτημα ειναι το εξης:

Μηπως εφαγε τα ψωμια του το levicom?

εχει ακομα 20μηνες εγγυησης και το εχω απο το νοεμβρη χωρις σκληρη μεταχειριση.ο υπερχρονισμος ξεκινησε εδω και κανα μηνα.

post-596-1416070902,3919_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει ρε Κωστη θα τα μετρησω.Αλλα σαν γενικη εικονα το συστημα μου σου φαινεται να πεφτει βαρυ στο 420αρι Levicom?

Οταν θα εχω νεωτερα απο το πολυμετρο θα ξαναποσταρω.Μεχρι τοτε πειτε μου απλα τη γνωμη σας εαν ειναι μπολικα αυτα που εχω επανω + τον υπερχρονισμο για το 420αρι μου.

Ευχαριστω εκ των προτερων.....

Link to comment
Share on other sites

Ναι μεν είναι μπόλικα αυτά που έχεις αλλά και τα 420W που δίνει το τροφοδοτικό σου πάντως δεν είναι και λίγα!

’λλα λένε όμως οι τάσεις σου οι οποίες είναι αρκετά πιεσμένες!

Ρίξε μια ματιά με το πολύμετρο γιατί αυτές οι τάσεις μου θυμίζουν 300αρη τροφοδοτικό.

Αν πάντως αυτές οι τάσεις ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα τότε θα δεις μεγάλη διάφορα με το TAGAN

Link to comment
Share on other sites

ενα μικρο update με τις τελευταιες μετρησεις με το ιδιο monitoring tool αλλα με καποιες σωστοτερες ρυθμισεις στις επιλογες.

το πρωτο που ειχα ποσταρει μαλλον πρεπει να το εκλαβουμε ως ακυρο.........για κοιταχτε αυτες τις τασεις και πεστε μου τη γνωμη σας.......ισως τελικα να αντεχει.....

πολυμετρο δεν καταφερα να βρω ακομα.....ισως σε λιγες μερες.

:unsure: :unsure: :unsure:

post-596-1416070908,9343_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.