Jump to content



GTX 470 η 6870?????


tsakali

Recommended Posts

GTX 470 η 6870????? ιδού η απορία!!!:wall::wall::wall::wall::wall:

Να ενημερώσω πως στο μυαλό μου υπάρχει και μια 5870 μεταχειρισμένη με 1 έτος εγγύηση.. γύρω στα 180 με 200....

Link to comment
Share on other sites

Καμια απο τις 2.

Αφου μπορεις να διαθεσεις 220 ευρω για την 6870, βαλε ακομη ενα 10αρικο και παρε gtx560 :T:

Τώρα είναι που μπερδεύτηκα τελείως!!!!:hm: Αναβολή παραγγελίας για αύριο!!! :hm::hm::hm:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά η 470 έχει δύναμη αν και κρίνοντας από τις 6850 μου η 6870 την χτυπάει άνετα, σε στόκ πρέπει να είναι πάνω κάτω ίδιες.

όμως επειδή είχα κανα μήνα 470, σας ενημερώνω ότι αν πέσετε σε κομμάτι με υψιλό vid δεν θα αντέχεται ο θόρυβος ούτε σε στοκ συχνότητα.......

εγώ δεν τον αντεχα ενώ έχω antec 900 με 6 ανεμηστήρες πάνω!

Link to comment
Share on other sites

με κατι ψιλα παραπανω πας κ σε 6950 με 1γιγα που ειναι ακομα καλυτερη απο τις αλλες 2.βεβαια δεν θα παιρνει bios 6970 κ τα σχετικα αλλα θα σε ικανοποιησει αυτο ειναι το μονο σιγουρο

Link to comment
Share on other sites

:thank_you2:Σας ευχαριστώ πολύ.. Έχω καταλήξει σε 6870... Λόγοι όπως λιγότερος θόρυβος, μελλοντικά eyefinity, κ σχετικά καλή τιμή!!!:T:

:p:):p:):p Με την ευκαιρία να πάρω και ενα πληκτρολόγιο όπως λέει ο φίλος sayan2!!! :p:):p:):p

Link to comment
Share on other sites

Ένα ακόμα + στην 6870 έναντι της 470 είναι η ενεργειακή απαίτηση και κατεπέκταση η απαίτηση ενός καλού τροφοδοτικού (διαφορά σχεδόν 70watt σε load). Δε ξέρω ποιο έχεις αλλά έχε και αυτό στο νου σου.

Τώρα εφόσον κατέληξες στην 6870 να προτείνω την sapphire η οποία είναι εξαιρετικά αθόρυβη!Αναφέρομαι σε αυτή την υλοποίηση:

SC-S68701G.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ένα ακόμα + στην 6870 έναντι της 470 είναι η ενεργειακή απαίτηση και κατεπέκταση η απαίτηση ενός καλού τροφοδοτικού (διαφορά σχεδόν 70watt σε load). Δε ξέρω ποιο έχεις αλλά έχε και αυτό στο νου σου.

Τώρα εφόσον κατέληξες στην 6870 να προτείνω την sapphire η οποία είναι εξαιρετικά αθόρυβη!Αναφέρομαι σε αυτή την υλοποίηση:

SC-S68701G.jpg

Ναι είναι και αυτός ένας απο τους λόγους, έχω σχετικά μικρό τροφοδοτικό αλλά δεν με εχει προδώσει είναι 450W ENERMAX. Βασικά αυτήν έχω στο μυαλό μου γιατί πιστεύω πως θα στέλνει τον ζεστό αέρα απευθείας έξω!! 90726-gigabyte-radeon-hd-6850-6870.png

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.