Jump to content



Αγορα SSD για Laptop


gregor86

Recommended Posts

Παιδια θα αγοραστει το παρακατω laptop .Η αγορα του θα γινει απο multirama public ή getitnow..

Θα ηθελα μαζι με το laptop να αγορασω και εναν ssd δισκο..Εχουν τα παραπανω καταστηματα καποιον αξιοπρεπη ssd γυρω στα 150 ευρω?

Θα αγοραστουν laptop και ssd(αν βρω καποιον) απο το ιδιο καταστημα..

Γυρω στα 160 ευρω..

Ευχαριστω..

PS Aς περιοριστούμε μονο σε αυτα τα 3 καταστηματα αν υπαρχει κατι αξιολογο...

Link to comment
Share on other sites

Θα τα παρω με τιμολόγιο και πρεπει να κοπει και για τα 2 στο ίδιο καταστημα..

Αυτοι απο τα multirama λενε τιποτα intel ,kingston ?

Αν δεν κανω λαθος ο kingston ειναι παλιας τεχνολογιας και ο intel καινουργιας? Αξιζει τα λεφτα του ο kingston μιας και ειναι πιο προσιτος οικονομικά...

Link to comment
Share on other sites

λεω μονος μου..Αν και απο οτι διαβασα στο συγκεκριμενο λαπτοπ πρεπει να βγαλεις keyboard palm κλπ..Λετε να δυσκολευτω?Δεν πιστευω να χασω καμια εγγυηση?

Βασικα ειμαι σε δίλημμα να παω στο dell που ειπα παραπανω πακετο με το ssd ή σε αυτον το hp και περνω αργοτερα ssd..Mιας και o hp εχει καλυτερα specs...

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα στο getitnow να παραγγειλω vertex2 και το laptop και μου λεει εξαντληθηκε ο vertex2..Eλεος λεω..:triniti: Αντε παλι ψαξιμο..

Οποτε προχωρω αφοβα για τον intel ετσι ? Aπο οτι εψαξα λιγο ειναι απλα χειροτερος το write ?

Σας επρειξα ε? Αλλα δεν εχω ιδεα περι ssd..

Link to comment
Share on other sites

Αν σου περισσεύουν 40 ευρώ πάρε αυτόν Exceleram Mangusta MLC - Εσωτερικός σκληρός δίσκος SSD -... | Getitnow 200Ευρώ για 120GB με το Sandforce controller (σαν τους Verter/Agility 2)

PDF: http://filebase.exceleram.com/datasheets/Flash/SSD/ES0120S.pdf

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το το λαπτοπ που συζητάτε και θελω να ρωτησω κατι..

Μιας και θελω να αγορασω εναν ssd για το laptop θελω να ρωτησω αν το laptop υποστηρίζει sata2 ..O dell αυτη την στιγμη εχει εναν sata1 πανω του αυτο σημαινει οτι δεν παιρνει sata2 ή οτι απλα ο συγκεκριμενος σκληρος ειναι sata1 αλλa η μητρικη του laptop μπορει να δεχθει και sata2 ?

Γιατι αν δεν δεχετε Sata2 οι ταχυτητες θα εχουν κοφτη στα 150mb ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.