Jump to content



Πρόβλημα με DVD+R LG


theosdor

Recommended Posts

Καλησπέρα φίλοι μου,είμαι κάτοχος ενός LG-GH22NP20 και έχω windows 7 στο pc μου.

Πριν περίπου μισό μήνα έκανα την τελευταία εγγράφη DVD

με το nero 10 και μετά μου μπλοκαρίστικε το κλειδί του. Έτσι χρησιμοποιώντας το

YourUnistaller το επεγκατέστησα.

Χθες που ξαναχρειάστηκα τη μονάδα του DVD έμεινα έκπληκτος όταν στο περιβάλλον

"Ο Υπολογιστής Μου" δεν υπήρχε πουθενά το (D: ) παρά μόνο διάβαζε τον σκληρό (C: )

και το floppy (A: ).

Το καλώδιο σύνδεσης με την μητρική δουλεύει καθώς το χρησιμοποίησα σε άλλο pc

όπως και το DVD-ROM. Ένα άλλο DVD-ROM που δοκίμασα στο δικό μου pc επίσης δεν δούλευε.

Μετά από πολλές ώρες ψαξίματος και με ενημέρωμενα όλα τα driver μέσω του προγράμματος

driver genius professional,δεν ξέρω τι άλλο να κάνω.Φοβάμαι μήπως με το πρόγραμμα διέγραψα

τίποτα αλλά δεν ξέρω τι.Κάπου διάβασα πως παίζει ρόλο το IDE controller αλλά μέχρι εκεί.

Όποιος ξέρει κάτι ας βοηθήσει αλλιώς θα του κάνω format.

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

τσεκαρε το στην διαχειρηση συσκεων υπαρχει σαν συσκευη εαν ναι κανε δεξι κλικ απεγκατασταση και μετα κανε ανιχνευση για νεες αλλαγες λογισμικου και θα στο ξαναεγκαταστησει . εαν δεν κατσει κανε ακριβως τα ιδια με τα ide atapi driver απεγκατασταση και επανεκκινηση

5841601_untitled.jpg

Link to comment
Share on other sites

fdsar.jpg

Ποιο απ'όλα να διαγράψω στο IDE atapi driver???

Παρατήρησα πως αν βγάλω απο το ρεύμα το dvd,τότε στην αρχική οθόνη εκκίνησης γράφει "no drivers detected"

και μετά αν το συνδέσω τον διαβάζει σαν HL-DT....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.