Jump to content



Πρόβλημα με HP Scanjet 3670


Recommended Posts

Έπεσε στα χέρια μου ένα HP Scanjet 3670. Το συνέδεσα με USB, τα Win 7 x64 τον αναγνώρισαν, έκαναν εγκατάσταση και όλα φαίνονταν ΟΚ. Το πρόβλημά μου είναι ότι όταν δίνω εντολή για scan (είτε με το πρόγραμμα των Win, είτε με το Vuescan), το scanner δέχεται την εντολή και το carriage με τη λάμπα ίσα που κινείται και μετά σταματάει. Πρόβλημα το μοτέρ πάντως δεν έχει, γιατί το άνοιξα και όταν σπρώχνω το carriage στην απέναντι πλευρά, επανέρχεται στην κανονική του όταν δίνω ρεύμα. Τι μπορεί να φταίει; :help:

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και μ' αυτούς :

HP Scanjet 3670 Scanner series -  Κατέβασμα οδηγών λογισμικού και λογισμικού - Κέντρο υποστήριξης επιχειρήσεων της HP

και έλεγξε μην έχει ασφάλεια απο κάτω για την κίνηση της κεφαλής και είναι κλειδωμένη.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δοκιμάσει και αυτό.. Αυτό με την ασφάλεια πώς το βλέπω; Από κάτω δε βλέπω κάτι, αλλά και πάλι, αν είναι κλειδωμένη, πώς όταν το μετακινώ κάτω έρχεται μόνο του επάνω;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.