Jump to content



coolermaster haf 922


ApolloTonKosmo

Recommended Posts

Καλη μερα σε ολους.

Σκοπευω να αλλαξω επιτελους το αθλιο CM elite και να αγορασω το κουτι του τιτλου.

Εχω διαβασει καποια review και σε γενικες γραμμες ειναι αρκετα καλο.

Αυτο που ενδιαφερομαι να μαθω ομως ειναι αν κανει θορυβο.

Να τονισω πως μεσα θα μπει:

Rampage 2 extreme

corsair 750

CM z600

9800 gt

3 hdd's

1 dvdrom

xonar dx

Αφου τα "χωρουσε" το elte λογικα τα χωραει και αυτο, απλα τα αναφερω σε περιπτωση που καποιος γνωριζει καποια

δυσαναλογια με το συγκεκριμενο κουτι.

Ευχαρηστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Για το αυτί μου είναι πάρα πολύ αθόρυβο και περισσότερο οφείλεται στης χαμηλές στροφές που έχουν οι ανεμιστήρες .Να σου πω ότι ποιο πολύ ακούω τον σκληρό δίσκο πάρα τα 6 ανεμιστηράκια που έχει όλο το κουτί

Link to comment
Share on other sites

γνωμη μου ειναι πρωτα να κοιτας για τα features του καθε κουτιου και μετα για τον θορυβο...

κατα κυριο λογο ο θορυβος προερχεται απο τους ανεμιστηρες που εχει το καθε κουτι

αν σου φαινονται θορυβοδεις απλα τους αλλαζεις με αλλους η βαζεις fan controller

και χαμηλωνεις τισ στροφες

οσο υπαρχουν ανεμιστηρες παντα θα υπαρχει και θορυβος

το κουτι δεν εχει να κανει κατι με αυτο :)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον προλαλήσαντα!Το κουτί δεν έχει να κάνει και πολύ με το θόρυβο αλλά το πόσους ανεμιστήρες έχεις πάνω αλλά και το πόσο δυνατοί-θορυβόδεις είναι αλλά και από του σκληρούς και τέτοια.Το κουτί από την άλλη σε θέμα σταθερότητας\στιβαρότητας,απλά είναι άψογο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.