Jump to content



Σκέψεις και παρατηρήσεις για την πορεία 23/2/2011


nobig

Recommended Posts

δείτε λίγο τη προηγήθηκε της μολότωφ....

Όχι δεν επιδοκιμάζω την προσπάθεια απανθράκωσης αυτού του "ανθρώπου" αλλά ας δούμε και λίγο την άλλη άποψη..... Με διαθέσεις να σκοτώσουν μπήκαν οι σουπερμαν.:hang3:

εδιτ : για το σημείο στο οποίο αναφέρομαι 4:35

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Τσακωνα συμφωνω μαζι σου για το οτι η πλειοψηφια αυτων που τα σπανε εκει κατω ειναι παιδια που "ψαχνονται",αλλα επειδη μου χει τυχει 2-3 φορες να μου συμπεριφερθουν ασχημα ΜΑΤατζηδες χωρις λογο....δε μπορω να πιστεψω οτι δεν ειναι κομπλεξικοι οι πιο πολλοι,με το να επιλεγουν ενα επαγγελμα που ξερουν οτι θα βαρανε.

Στην Αττικη το Σεπτεμβρη με κολλησαν 8 τετοιοι και με σπρωχναν ο ενας στον αλλον λες και ημουν μπαλα ,γιατι λεει εξυνα τα απαυτα μου και απαγορευεται.Ε σορρυ κιολας αμα δε μου καθεται καλα ο καβαλος του παντελονιου μου!!!

Ωστοσο δεν θα εμπαινα ποτε στη διαδικασια να ριξω μια μολοτοφ ή πισωπλατη κλωτσια σε καποιον απο αυτους.Δε χρειαζεται να πεφτουμε στο επιπεδο τους,γι'αυτο ξαναλεω....βαρατε αλλους,δεν φταινε αυτοι για την κατασταση που βρισκομαστε.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Είχαν εντολή άραγε; Το ήθελε; Του έφυγε το γκάζι; Μήπως του έβρισε την μάνα ο άλλος και έχει και κακή μέρα ο καβαλάρης και το ένα έφερε το άλλο;

Σαν να είναι το θέμα μας ντέρμπι Ολυμπιακού-Παναθηναικού. Η άλλη όψη του ίδιου νομίσματος.

Παιδεία. Η παιδεία του αστυνομικού του είπε να κάνει αυτό. Η παιδεία του άλλου να ρίξει μολότωφ.

Τελικό σκόρ 1-1.

19' Έλλειψη Εκπαίδευσης GOAAAL 1-0

73' Έλλειψη παιδείας GOAAAL 1-1 (ΟwnGoal)

Σημειώσατε Χ.

Το τραγικότερο όμως που θα διαιωνίζει την κατάσταση ξέρεις πιο είναι;

Αυτό:

RED CARDS ZERO

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες καθεστε ολοι και λυνετε το κυπριακο καθε φορα με τους ΜΑΤατζηδες και τους διαδηλωτες.

Οπως ειπε παραπανω ο πολωνος,το προβλημα μας ειναι οι 300 και τελικα καταληγουμε να ασχολουμαστε με τα ΜΑΤ.

βαρατε αλλους,δεν φταινε αυτοι για την κατασταση που βρισκομαστε.

Το θέμα είναι ότι αστυνομία και κυβέρνηση είναι ένα και το αυτό. Χθες, όλος ο χαμός στο σύνταγμα έγινε επειδή οι διαδηλωτές προσπαθούσαν να μπουν στην βουλή. Όταν προστατεύουν τον κάθε βουλευτή, πως γίνεται να μην φταίνε και αυτοί;

Link to comment
Share on other sites

Οχι,δεν ειναι ετσι.

Οι αστυνομικοι κανουν εξαλλου και αυτοι πορειες κατα του κρατους και της κυβερνησεις,για δικα τους θεματα(συνταξεις/μισθους/ωραρια κτλπ).

Τωρα το σωμα των ΜΑΤ ξεχωριστα απο μονο του πρεπει να το εξεταζουμε.Τα ιδια ομως θα λεμε;Αυτοι πανε εκει μονο και μονο επειδη γουσταρουν ξυλο.Μεσα σε ολη αυτη την τρελα τους για τη στολη που φορανε,δε μου φαινεται παραλογο που καθονται εκει και τους προστατευουν τους 300 !!! Που ηταν λογικοι,για να φανουν τωρα;

Και αυτοι φταινε.Αλλα πραγματικα πιστευει κανεις οτι 150 ματαδες θα κρατουσαν εναν ολοκληρο λαο αμα ηθελε να μπει στη Βουλη;

Link to comment
Share on other sites

Βασικά άσχετο αλλά πήρατε χαμπάρι ότι ο αστυνομικός που παραλίγο να γίνει ψητός δεν ήταν ΜΑΤ έτσι;

Εγώ πάντως στην προκειμένη είτε ήμουν ο συγκεκριμένος αστυνομικός είτε συναδελφός του δε νομίζω να μην άδειαζα ότι γεμιστήρα είχα πάνω μου σε παιδιά μεσήλικες γέρους σερνικούς θυληκούς τοιούτους και όποιον άλλον πάρει η μπάλα.

Και μια διευκρίνηση. Με πόσους ΜΑΤτζήδες έχει μιλήσει και σας έχουν πει ότι γουστάρουν τη φάση; Διότι απο ότι ξέρω αν οι ανάγκες της συγκεκριμένης Υποδιεύθυνσης δεν πληρωθούν απο εθελοντές (που πάνε βασικά για το διπλό μισθό*) τότε γίνονται υποχρεωτικές τοποθετήσεις. Και για να μη σπεύσω να βγάλω εγώ συμπεράσματα θα μπορούσε όποιος λέει ότι πρέπει να αρνηθούν να ακολουθήσουν διαταγές να μας πει αν δουλεύει ή αν ακόμα περιμένει το έμβασμα απο τους γονείς κάθε μήνα. Διότι αδυνατώ να πιστέψω ότι άνθρωπος που έχει να πληρώνει νοίκια, λογαριασμούς κτλ λέει ελαφρα την καρδία πετάω 4-6 χρόνια στο σώμα και την κάνω.

*Και αν το γεγονός ότι εθελοντικά πάνε εκεί σημαίνει ότι δικαιούται το κάθε τσουτσέκι να τους κάψει ζωντανούς τότε με την ίδια λογική και όλα τα ΕΠΟΠια στο Αβγανιστάν πρέπει να πεθάνουν έτσι;

Link to comment
Share on other sites

δείτε λίγο τη προηγήθηκε της μολότωφ....

Όχι δεν επιδοκιμάζω την προσπάθεια απανθράκωσης αυτού του "ανθρώπου" αλλά ας δούμε και λίγο την άλλη άποψη..... Με διαθέσεις να σκοτώσουν μπήκαν οι σουπερμαν.:hang3:

εδιτ : για το σημείο στο οποίο αναφέρομαι 4:35

οκ πατησε εναν που πεταγε πετρες προκειμενου να γλυτωσει...και? εγω ηθελα να τον πατησουν και οι αλλοι μετα...

ελεος με καθε αναρχικο που το παιζει μαγκας και οποτε τον συμφερει, επειδη οπως ειπε και ο τσακωνας πολλοι απο αυτους ειναι με "δεξιες" τσεπες, επικαλειται τον αστικο κωδικα, το δικαιο κτλ..

Το ποιασανε το τερας που πεταγε βελη με τοξο. Ελπιζω ισοβια.

Link to comment
Share on other sites

(αυτοί οι αναρχικοί είναι σκυλάκια των κομμάτων που τους βάζουν να κάνουν φασαρίες και να υποκινούν την μάζα και πάντα με το αζημίωτο)...

--

και συνεχίζω αυτό δεν λεγότανε απεργία στις 23-2-2012 (η αλλιώς απεργία η του Κώλου (tsakona ήρεμα δεν είναι βρισιά) όπως όλες οι άλλες που γίνονται στην ελλάδα)

τι έγινε κερδήθηκε τίποτα ... έδειξε ότι ο λαός υπάρχει δεν το νομίζω ...

εγώ δεν κατάλαβα τίποτα τι στο διαλα έγινε εκείνη την ημέρα ....

----

και συνεχίζω με τα άλλα τα σκυλάκια τα κανάλια τα οποία και ''καλά σιώπησαν'' απεργούσαν θέλω να πω και δεν μάθαμε τίποτα ...

ρε που τα πουλάνε αυτά ...

Απεργία για μένα = παραλύει η χώρα και βδομάδες δεν κουνιέται φύλλο

εδιτ παραλύει για μέρες, βδομάδες

Link to comment
Share on other sites

hydra δηλωνει οργη το σχολιο μου προς καθε κατευθυνση. Προς του αναρχικους που τους εχω σιχαθει τοσα χρονια. Προς αυτους που το παιζουν πεταω πετρες και βελη αλλα μετα εχω δικαιωματα. Προς τα ζωα τους πολιτικους που οδηγησανε τη χωρα σε μια τετοια κατασταση.

Ειναι τοσο δυσκολο κανενας να μη δερνει κανενα? Και ολα να πηγαινουν σωστα??..Φαινεται πως ναι...

Link to comment
Share on other sites

Εγω ξερω οτι εχουμε φτασει σε ενα σημειο μπρος γκρεμος και πισω ρεμα..! οπου μας κινουν οπου θελουν αυτοι! Διοτι δεν μπορουμε να κανουμε και αλλιως..! Αλλα βεβαια..καθομαστε πισω απο το χαζοκουτι και τα βλεπουμε παρεα με pop corn και σπορια, περιμενουμε τον διπλανο μας να κουνισει τον κωλο του για να τον κουνισουμε και εμεις..!

Αλλοι λαοι εχουν σηκωσει κεφαλι με πολυ λιγοτερα απο αυτα που περναμε εμεις..!Αλλα εμεις σαν επαναστατικος λαος(απο ιστορια) δεν εχουμε κανει τιποτα..!

Μια μερα θα γινει το μπαμ και θα γινει της ποπης..!Ελπιζω ομως να ζω τοτε στην Ελλαδα για να παρω μερος και οχι να μενω σε καποια χωρα του εξωτερικου.

Να πανε να διαδηλωσουνε και να σπασουνε τα σπιτια των 300ων και οχι του καθε μαγαζατορα που παλευει να βγαλει το ψωμι του..!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά εγώ έχω την αίσθηση οτι απο το δάσος συνεχίζουμε να βλέπουμε το δέντρο μονο. Το μεγαλύτερο μέρος τών σχολιών καθώς και της κάλυψης τωμ ΜΜε επικεντρώνεται στα επείσοδια, τους κακούς κουκουλοφόρους και όχι στον κόσμο, στον απλό κόσμο που κατέβηκε για να εκφράσει την απόγνωση του, πέρα απο χρώματα...και δεν μιλάμε για 10-20 ατομα, αλλα για 100000...(σύμφωνα με το Reuters, οι διαδηλωτές ξεπέρασαν τις 100.000)

Το όλο θέμα κατά την γνώμη μου, ειναι το να αναρωτηθούμε γιατι αυτοι οι άνθρωποι αφησαν τις δουλειές τους κ πήγαν στην πορεία καθως και που οφείλεται αυτο..τώρα τα περι κουκουλοφόρων-ασφαλιτων και των αναρχικων εγώ τα περνάω βερεσέ...και αν καποιοι απο εδώ εχουν $#@%$ να αδειασουν γεμιστηρα πανω στον κόσμο ειναι κάτι που πραγματικα δεν θέλω και δεν με ενδιαφέρει να μάθω ποτέ...απο την άλλη όμως, έξω απο τον χορο πολλά λέγονται....

Link to comment
Share on other sites

Εμενα θα με απασχολουσε και το νουμερο.

100 χιλιαδες μονο απο 10 εκατομμυρια αγανακτησμενο λαο;

Αν δεν υπήρχαν επεισόδια σε κάθε διαδήλωση, πόσοι θα πήγαιναν;

Link to comment
Share on other sites

Αλλα στην Αιγυπτο και στη Λιβυη δεν υπηρξαν απλως "επεισοδια" ,αλλα θανατοι πολλων δεκαδων ανθρωπων.ΔΥΣΤΥΧΩΣ,ετσι θα βρουν το δικιο τους οι χωρες αυτες και ξαναλεω ΔΥΣΤΥΧΩΣ.Μακαρι να υπηρχε αλλος τροπος....

Link to comment
Share on other sites

βασικά, το γεγονός οτι 2 χώρες έκαναν στην ουσια εμφυλιο, που ειναι διπλα δίπλα, εχουν κ οι 2 δικτατορια, κ η μια ειναι απο τις μεγαλύτερες παραγωγούς πετρελαίου, η αλλη έχει μια διωρυγουλα μωρε..και ολα αυτα σε 1 μηνα...δεν ειναι λιγο περίεργο;

Link to comment
Share on other sites

Και ναι και οχι. Απο τη μια η cia εχει δειξει οτι μπορει να ριξει καθεστωτα απο την αλλη δε γινεται καθε φορα η λαικη βουληση να υποβιβαζεται, αν μπορω να το πω, δειχνοντας απο πισω ξενες δυναμεις :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.