Jump to content



ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ΡΟΥΤΕΡ!!


BUSBAS

Recommended Posts

Λοιπόν παίδες θα ήθελα οπωσδήποτε την βοήθεια σας γιατι με το θέμα των ρούτερ δεν ειμαι και πολυ ενημερωμένος...Κατ αρχην μένω Γερμανια και έχω κανει πλεον καλωδιακή σύνδεση 100αρα..Χρησιμοποιώντας μονο το μoντεμ πιανω γυρω στις 90000 - 95000...αν συνδέσω ομως και το ρουτερ τοτε η ταχυτητα μου πεφτει τουλαχιστον κατα 10000...ισως και παραπάνω. Αν τωρα το συνδεσω και ασυρματα τοτε οι απώλειες ειναι τραγικες.Ειναι ena D-LINK...

Θα ήθελα λοιπον να με συμβουλέψετε ποιο Ρουτερ KAI στικακι να παρω ετσι ωστε να μην εχω απώλεια ειτε οταν το συνδεω με καλωδιο αλλα και ακομα οταν συνδεομαι ασυρματα...( DL Speed 12 MB/sec)

Ευχαριστω εκ των προτέρων :nothing:

Link to comment
Share on other sites

Cisco 890 Series Integrated Services Routers  [Cisco 800 Series Routers] - Cisco Systems

Cisco 891, αλλά στοιχίζει και 650€ περίπου.

RouterStation Pro | Ubiquiti Networks, Inc.

ubiquiti routerstation pro 70€ περίπου και άλλα 50 η ασύρματη κάρτα με τα παρελκόμενά της.

ZyXEL

Zyxel NBG4604

DrayTek Corp - Headquarters of DrayTek Vigor IP telephony, VPN, Firewall, Security

Draytek Vigor 2130n

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω πολυ ρε παιδια ειλικρινα για τις συμβουλες σας και ιδιαιτερα εσενα trendy ...Το Vigor φαινεται αρκετα αξιοπιστο αν και με εχουν βαλει ιδεες εδω να προχωρησω τωρα στην αγορα του FRITZ BOX 7390

AVM FRITZ!Box Fon WLAN 7390 - Wireless LAN Router, Accesspoints ... - computeruniverse.net

Οπως και να χει ομως θα ενημερώσω...Ευχαριστω και παλι και οποιαδήποτε αλλη γνωμη ριξτε την σας παρακαλώ εδώ :)

Link to comment
Share on other sites

Το 750/750G δεν έχει wifi, ούτε παίρνει mini-pci. Θα μπορούσε να το πάρει αν έπαιρνε και ένα εξωτερικό access point.

Επιπλέον δεν το έχω δει πως πάει σε ταχύτητες κοντά στο 100Mbps.

Link to comment
Share on other sites

το ασύρματο δεν το πρόσεξα οπότε άκυρο το 750/g.

Μιας και ανέφερες

Επιπλέον δεν το έχω δει πως πάει σε ταχύτητες κοντά στο 100Mbps.

δεν ξέρω αν σε καλύπτει: Mikrotik RB750G Testing | Greg Sowell Consulting

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.