Jump to content



Προγραμμα για DVB-T TV TUNER?


jek

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά,

Εχώ ενα tv tuner,το Lifeview Not Only TV LV5HX και υποστηρίζει τα καναλια την DIGEA και της ΕΡΤ.Αλλα το πρόγραμμα που μου δίνει μαζι με το στικάκι δεν δουλεύει σε DVB-T κανάλια(Ειναι το ArcSoft TotalMedia 3.5).

Εχετε να μου προτείνετε κανενα καλό προγραμματάκι για να βλέπω τα κανάλια της DIGEA?

To PC μου έχει Windows 7 64bit.

Εχω δοκιμάσει το Media Center και δουλεύει,και πολύ καλά μάλιστα,αλλα θέλω να γράφω και απο την tv και το Media Center γράφει σε .wtv μορφη οπου δεν υποστηρίζεται απο κανένα πρόγραμμα επεξεργασίας βίντεο(εκτός του Windows Live Movie Maker)

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

κάποτε (προ ψηφιακής εποχής) είχα δοκιμάσει το DScaler σε μια παρόμοια περίπτωση και με βόλεψε αρκετά. Δοκίμασέ το, λογικά θα παίζει και με τα ψηφιακά η τελευταία του έκδοση.

Το εχω δοκιμασει αλλα δεν μπορω να βαλω καναλια για DVB-T.

Link to comment
Share on other sites

To Αrcsoft Totalmedia 3.5 δίνεται και με το ASUS My Cinema U3100 Mini που μόλις πήρα και έβλεπα κανονικά όλα τα ψηφιακά εκτός από το πακέτο της EΡΤ-Digital.

Τί ακριβώς εννοείς με το ότι δεν δουλεύει σε DVB-T ?

Link to comment
Share on other sites

Οταν διαλέγω το DVB-T,για να ψάξει για ψηφιακά κανάλια μου λέει οτι το stickακι χρησιμοποιείται σε αλλο προγραμμα και γι'αυτο δεν το δέχεται.Αλλα έγω δεν έχω κανενα αλλο πρόγραμμα ανοιχτο.Τι να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

ok guys,το εφτιαξα.Μου έστειλε η εταιρια τους τελευταιους drivers για 64bit και κατέβασα το τελευταιο TotalMedia 3.5 και ειμαι οκ !

Σας ευχαριστω όλους!

Link to comment
Share on other sites

To Αrcsoft Totalmedia 3.5 δίνεται και με το ASUS My Cinema U3100 Mini που μόλις πήρα και έβλεπα κανονικά όλα τα ψηφιακά εκτός από το πακέτο της EΡΤ-Digital.

Τί ακριβώς εννοείς με το ότι δεν δουλεύει σε DVB-T ?

felix μηπως ξέρεις αν μπορω να αλλαξω τη μορφη που γράφει την tv απο mpeg σε avi?(χωρίς converter,μεσα απο το προγραμμα)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.