Jump to content



Αγορά και αντικατάσταση οθόνης laptop


Astakos

Recommended Posts

Μια φιλη ειχε το γνωστο ατυχημα με το laptop διπλα στο κρεβατι. Αποτελεσμα σπασμενη οθονη στη μια γωνια..

( η οθονη παιζει κανονικα στο υπολοιπο μερος)

Το λαπτοπ ειναι ενα toshiba satellite A300 PSAG8E.. Απ' ότι ειδα στα specs εχει 15.4 1280χ800 panel.

Εχω αλλαξει αρκετες φορες οθονη σε laptop αλλα με ετοιμο το σωστο ανταλλακτικο..

Σε αυτη την περιπτωση τι χρειαζεται να ελεγξω για να παραγγειλω το σωστο ανταλλακτικο και απο που?

(Αν εχει κανα παλικαρι κατι που σιγουρα ταιριαζει και θελει να το δωσει ας μου στειλει ενα π.μ)

Link to comment
Share on other sites

Πεταμε χαρταετο?:hehe:

Λοιπον..Απο την στιγμη που θα κρατησω τον υπαρχοντα inverter χρειαζομαι απλα μια οποιαδηποτε lcd με τα παρακατω specs

1. 15.4 (13.1 x 8.2)

2. 1280χ800

3. οπισθιος φωτισμος καθοδικου σωληνα(οχι led) ccfl 1-bulb

Για να μην μπλεκω με παραγγελιες απο εξω,λογικα μου κανει και αυτη..

Μπορει καποιος να επιβεβαιωσει τα παραπανω?:fun:

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά κάνει απλά στα παλιά toshiba α απόληξη της τροφοδοσίας της λάμπας ήταν διαφορετική... το πολύ πολύ να χρειαστεί να κόψεις και να μαντάρεις το καλώδιο της σπασμένης.... η τιμή είναι πολύ καλή.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.