Jump to content



Πρόβλημα με PCI κάρτα TV !!!


adpanos

Recommended Posts

Λοιπόν έβαλα στο pc μου μια PCI κάρτα τηλεόρασης την ASUS P7131HD.

Η κάρτα ερχόταν με dvd το οποίο περιείχε τον CYBERLINK POWER CINEMA 5 και drivers για XP και vista!

Εγώ στο pc τρέχω WIN 7 ULTIMATE 64BIT . Για τα WIN 7 η ASUS λέει να εγκαταστήσω τον driver που δίνει η Microsoft μεσω των UPDATES και αυτό έκανα !

Δίνει επίσης driver για τον τηλεχειρισμό !

Και τα προβλήματα ξεκινούν από εδώ!

Το POWER CINEMA 5 μου κάνει νερά στα WIN 7 ! Ενώ μόλις το εγκαθιστώ βρίσκει την κάρτα και σκανάρει τα κανάλια, αν το κλείσω και πάω να το ξαναανοίξω ΔΕΝ αναγνωρίζει ξανά την κάρτα στο σύστημα!

Αν πάω να τρέξω την κάρτα από WINDOWS MEDIA CENTER η κάρτα δουλεύει αλλά έχω παγώματα και καθυστέρηση στην εικόνα και στο σκανάρισμα μου βρίσκει ελάχιστα κανάλια !!! Αλλες φορές πάλι κολλάει!

Η ASUS έχει βγάλει ένα firmware update για την 7131HD για να λύνει το πρόβλημα μη εύρεσης όλων των καναλιών! Αν πάω να το τρέξω μου λέει πως το FIRMWARE δεν είναι συμβατό με την κάρτα ....:sick:

Ξέρει κανείς πως μπορώ να λύσω αυτό το πρόβλημα ???

Link to comment
Share on other sites

Λες να γίνεται έτσι ??

Πάντως εχτές τα είχα πάρει τελείως! Εκανα φρέσκια εγκατάσταση των WIN 7 και δούλεψα πάλι την κάρτα όπως μας λέει η ASUS !!!

Η κάρτα έπαιζε αλλά μετά από κάποια ώρα άρχιζε τα τρελά και στο τέλος πάγωνε όλο το pc και ήθελε επανεκκίνηση!

Τι να πω, θα στείλω mail να δούμε !

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.