Jump to content



γυαλιά ηλίου ?


ARMAGEDDON

Recommended Posts

αμα παρω μαιμου γυαλια ειναι χειροτερο για τα ματια απο το να μη φοραω καθολου?

πάρε μαιμού σκελετό και άλλαξε φακούς σε ένα μαγαζί με όπτικα (20 με 30 ευρώ θα δώσεις)

Link to comment
Share on other sites

Εχω εναν σκελετο vogue που καθεται (γυαλια ορασεως)

Τον ειχα πληρωσει πανω απο 200ε και κριμα ειναι.

Ξερει καποιος αν σε αυτο το σκελετο μπαινουν φακοι για ηλιο ?

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα αλλα σε μερικούς σκελετούς (τιτανίου κλπ) μπορεί αν είναι και έστι.

Παιδιά το καλό γυαλί μένει.

Και μιας και δεν είσαι γκόμενα να πάρεις γυαλί βάση του να πηγαίνει με εκείνο το γαλάζιο κόφτη που είχες πάρει πέρσι για τον γάμο της Σίσσης, και το μανικιούρ που θέλεις να κάνεις πριν βγεις το Σαββάτο με αυτόν τον υδραυλικό που γνώρισες στο Κολωνάκι, πάρε ένα καλό ζευγάρι και έχε το κεφάλι σου ήσυχο,

με τα μάτια δεν παίζουμε, είτε είναι οθόνη υπολογιστή, είτε γυαλιά ηλίου.

είναι με διαφορά απο τις πιο χαζές περικοπές που μπορείς να κάνεις για τον εαυτό σου.

γνώμη μου? πάρτε ένα ΚΑΛΟ επώνυμο γυαλί.

Link to comment
Share on other sites

Κάποτε ένα φίλος είχε μιλήσει με αντιπρόσωπο μάρκας (αθήνα) και του είπε ότι τα γυαλιά του περιπτέρου που κάνουν 10-1-20 ευρώ είναι απο το εργοστάσιο τα οποία δεν έχουν περάσει κάποιους ελέγχους στον σκελετό. Δεν ξέρω κατα πόσο αληθεύει. (Σαν αντιπρόσωπος δεν νομίζω να είχε κέρδος να πει κάτι τέτοιο)./ Βέβαια το θέμα του σκελετού είναι 100% σίγουρο καθότι από τα 4 ζευγάρια που είχα παρει το καλοκαίρι έχουν μείνει μόνο οι φακοί. ΤΟ υπόλοιπο κομμάτι είτε έχουν σπάσει με λίγη πίεση , είτε φεύγουν τα βιδάκια σαν τρίχες...

Βέβαια και τα καλά που είχα...κομματάκια γίνανε.....λόγω απροσεξίας.... :hang3:

Link to comment
Share on other sites

Αν παρεις μαιμουδακι ναι ειναι χειροτερα για τα ματια . Τα γυμνα ματια στον ηλιο αυτοπροστατευονται κλεινοντας ελαφρα , με τα μαιμουδακια λογω του φιμε δεν κλεινουν αλλα και το μαιμου φιμε δεν φιλτραρει τις ακτινες με αποτελεσμα το ματι με μαιμου γυαλια να δεχετε περισοτερη ''ακτινοβολια'' απο οτι αν δεν φορουσες .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.