Jump to content



γυαλιά ηλίου ?


ARMAGEDDON

Recommended Posts

καλησπέρα παιδιά ... από αυτό το μαγαζί έχει ψωνίσει κανένας ?

γιατί τα ίδια γιαλιά εδώ στο ...τα βρίσκω 180 με απόδειξη και 160 χωρίς απόδειξη και στο απο πάνω τα βρίσκω 129 ...holycrap

τι να κάνω να πάω να τους τα ψάλω να κατεβάσουν τις τιμές και ακόμα ισχύει 1ευρώ = 1$

έχει αγοράσει απο το παραπάνω μαγαζί κανένας ...

ευχαριστώ εκ των προτέρων !

Link to comment
Share on other sites

σαν online κατάστημα γλιτώνει κάποια έξοδα που έχει κάποιος άλλος στο μαγαζί του. Η διαφορά δεν είναι και τόσο μεγάλη οπότε δεν υπάρχει κανένας λόγος να τα ψάλεις σε κανέναν.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά ... από αυτό το μαγαζί έχει ψωνίσει κανένας ?

γιατί τα ίδια γιαλιά εδώ στο ...τα βρίσκω 180 με απόδειξη και 160 χωρίς απόδειξη και στο απο πάνω τα βρίσκω 129 ...holycrap

τι να κάνω να πάω να τους τα ψάλω να κατεβάσουν τις τιμές και ακόμα ισχύει 1ευρώ = 1$

έχει αγοράσει απο το παραπάνω μαγαζί κανένας ...

ευχαριστώ εκ των προτέρων !

εχω ψωνισει φιλαρακι κατι carrera μια χαρα ειναι...και εξυπηρετικοι πολυ οταν μ εσπασε ενασ βραχιονας κ τους τα πηγα για επισκευη!!!!παρηγγειλε τα ανεπιφυλακτα!

Link to comment
Share on other sites

Rayban Aviator από τιτάνιο :dance3:

Για να μην ανοίγω άλλο θέμα γνωρίζεται άμα γίνεται να πάρεις φακούς γυαλιών ηλίου polarized (απλους ξερω πως γίνεται) εάν οι φακοί είναι μυωπίας?

Μιλάς συγκεκριμένα για τα Rayban η γενικά??

Τα oakley πχ βγάζουν κανονικά αυτό που θέλεις

Oakley Flak Jacket Lenses - Prescription - Oakley Sunglasses, Goggles, Glasses

Link to comment
Share on other sites

Μιλάς συγκεκριμένα για τα Rayban η γενικά??

Τα oakley πχ βγάζουν κανονικά αυτό που θέλεις

Oakley Flak Jacket Lenses - Prescription - Oakley Sunglasses, Goggles, Glasses

Θα με ενδιέφεραν και τα Rayban (ευχαριστώ για την βοήθεια:))

Link to comment
Share on other sites

εγώ κοιτάω για αυτά

Police*s8530 |*Γυαλιά Ηλίου *0568B* EyeShop 2011 ver2.

πάλι μούρη είναι :magic:

Τα 'χεις δει όμως πως δείχνουνε πάνω σου ?

Γιατί τα γυαλιά, όπως και τα ρούχα πρέπει να τα φοράμε, όχι να μας φοράνε αυτά ( εννοώ να μας πάνε, να μας ταιριάζουνε, comprendo ? )

Link to comment
Share on other sites

Τα 'χεις δει όμως πως δείχνουνε πάνω σου ?

Γιατί τα γυαλιά, όπως και τα ρούχα πρέπει να τα φοράμε, όχι να μας φοράνε αυτά ( εννοώ να μας πάνε, να μας ταιριάζουνε, comprendo ? )

τα δοκίμασα και για αυτό κλείνω προσ σε αυτά τα aviator δεν μου πηγαίναν

Link to comment
Share on other sites

αμα παρω μαιμου γυαλια ειναι χειροτερο για τα ματια απο το να μη φοραω καθολου?

Λένε ναι, άλλοι λένε και όχι.

Γνώμη μου ( πίστη μου, kind of educated guess γιατί δεν είμαι και οπτικός :p ) είναι ότι εξαρτάται από τον φακό.

Μπορεί να είναι ok από την άποψη να μην έχει κάποιες ατέλειες που να δυσχαιρένουνε το έργο του ματιού, ενώ μπορεί να είναι και κακοί και να ταλαιπωρούνε έστω το μάτι, με πιθανότητα και να δημιουργούνε πρόβλημα με διαχρονική χρήση.

εγώ τα παίρνω γιατί έχω ανοιχτόχρωμα μάτια και είδη μου έχει παρουσιαστεί πρόβλημα από τον ήλιο ... σαν καταράκτης

Ouch :(

Και εγω έχω ένα θεματάκι με τον ήλιο, ιδιαίτερα Άνοιξη και Καλοκαίρι δεν μπορώ ήλιο δίχως γυαλιά.

Link to comment
Share on other sites

τι να κάνουμε τα έχει η ζωή ... αλλά δεν το βάζουμε κάτω απλά έχω μια μικρή γραμούλα φαντάσου και όταν κάνω αριστερά δεξία το μάτι το βλέπω είναι πως να σου γραμμη ''' ι '' άσπρες γιατί το έψαξα ... και στα δύο έχω αλλά στο ένα λίγο περισσότερο ... και λέω κομμένες οι ******** που δεν φόραγα γυαλιά ηλίου και ******* μου ...

και guys δώστε κάτι παραπάνω και πάρτε καλά ...

Link to comment
Share on other sites

σορρυ, αλλά δεν νομίζω ότι πάει ανοιχτόχρωμα μάτια - πρόβλημα με τον ήλιο :Ρ Δεν είναι σαν το δέρμα (Νομίζω τουλάχιστον). Με αυτή τη λογική οι Ρώσσοι που έχουν όλοι ανοιχτού χρώματος μάτια και εκτείθονται όλοι τη μέρα στον ήλιο θα ήταν τυφλοί :Ρ

Link to comment
Share on other sites

σορρυ, αλλά δεν νομίζω ότι πάει ανοιχτόχρωμα μάτια - πρόβλημα με τον ήλιο :Ρ Δεν είναι σαν το δέρμα (Νομίζω τουλάχιστον). Με αυτή τη λογική οι Ρώσσοι που έχουν όλοι ανοιχτού χρώματος μάτια και εκτείθονται όλοι τη μέρα στον ήλιο θα ήταν τυφλοί :Ρ

Άμα δεις πως οδηγάνε μάλλον τυφλοί είναι... :hehe:

Link to comment
Share on other sites

αμα παρω μαιμου γυαλια ειναι χειροτερο για τα ματια απο το να μη φοραω καθολου?

από όσο θυμάμαι [μπακαλίστικα], είναι χειρότερα γιατί επειδή είναι σκούρο χρώμα το γυαλί , διαστέλλεται η κόρη και επειδή δεν υπάρχουν φίλτρα στον φακό περνάει όλη η ακτινοβολία στο μάτι.

πάνω κάτω αυτό θυμάμαι, μπορεί να κάνω και λάθος

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.