Jump to content



Ψύξη για την 5870


Jonathan

Recommended Posts

Μιάς και ο ανεμιστήρας της κάρτας άρχισε να "γκρινιάζει", (χτυπώντας ελαφρά τη κάρτα το βουλώνει για 1 δευτερόλεπτο, αλλά μετά συνεχίζει τη γκρίνια). Δοκίμασα να το ανοίξω να ρίξω λίγο λαδάκι, αλλά δέ κατάφερα να αποσυναρμολογίσω τον ανεμιστήρα. Μου φάνηκε για "fixed" κουμπωτό ή κατι.

Οπότε σκέφτομαι για αγορά άλλης ψύξης, και μου γυάλισε η Acceleto Xtreme 5870 σε τιμή 46,50 Ευρώ

Arctic Accelero Xtreme 5870 Black

Απο τα λίγα που διάβασα είναι αρκετά καλή, αλλά υπάρχει ένα θεματάκι με τη VRM ψύξη, και κάποιοι προτείνουν τη thermalright VRM-R5 Thermalright VRM-R5

Το θέμα είναι πάλι κατα πόσο όντως χρειάζεται, και άν χωράει μαζί με τη Accelero Xtreme 5870 και τί εναλλακτικές υπάρχουνε...

Απόψεις?

Link to comment
Share on other sites

Εχω την accelero extreme plus στην gtx 480.

Με λιγα λογια , ειμαι 30 βαθμους κατω σε σχεση με τη στοκ , και εχω σκοπο να παρω και αλλη μια (για τοση ικανοποιηση μιλαμε :p )

Κανενα θεμα για τα vrms , αρκει να παρεις και το κιτ-ακι με τα ψυκτρακια. (5-6 ευρω κανει)

Link to comment
Share on other sites

Ή αυτή που σου παρέθεσε ο caution πάρε ή του Narzul.Όποια πάρεις από τις δύο θα είσαι κομπλέ!

Άντε,περιμένουμε και εντυπώσεις.

Θα ήθελα να δω την Zalman VF3000A πάνω στην άρτα βασικά εγώ!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.