Jump to content



50euro αλλαγη modem??


LordOfRings

Recommended Posts

Ακούστε να δείτε,,,,,,

Πριν μια εβδομάδα πήγα σε ενα φίλο στο Βόλο και μου είπε οτι ειχε προβλημα το pc του,,,

Το κοιτάω εγω το pc δεν ανοιγε ακουγοταν τα ανεμηστήρια αλλα τπτ.....

Το ψιλοξιλώνω τα ξανανάβαζω ολλα στη θέση τους αλλα τπτ.. .. (οταν το ανοιξα παρατήσα οτι μόα βίδα ελειπε απο την μητρικη και μία απο το κουτι,)

Εβγαλα συμπέρασμα οτι πρέπει να φταιέι ή η ram ή ο cpu ..

To pc ηταν p4 2,kati mobo τις πλακας 256 ραμ , modem εσωτερικο .. καρτα γραφικών gf440..

To pc ειναι μαρκα quest και μου λέει ο φίλος μου να τον παει στο oneway να του το φτίαξουν επειδη ειχε εγγυηση.. Το πάει στο oneway και του λεν πρεπει να φταιει ή ραμ η cpu και του είπαν να παρει τηλεφωνο την quest να ερθει σπιτι του,,,

Ερχετε ενασ τυπος σπιτι του και του λεει οτι πρεπει να το στειλει αθηνα.

το στελνει αθηνα, μετα απο μια εβδομαδα τον περνουν τηλεφωνω και του λεν οτι χαλασε το modem και βραχυκυκλωνε και του ζήτησαν 50ευρω για την εργασια..!!!!

το μοντεμ ειχε εγγυηση αλλα πληρωσε 50 ευρω για 2 λεπτα δουλεια!!!!....

Εμένα μου φάνηκε παράξενο το οτι εφταιγε το modem.. (εχει ξανασυμβει σε κανέναν?)

Αλλα και 50 ευρω για αλλαγη modem?????

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως δεν δίνουν και πολύ σημασία στη δικαιολογία που δίνουν οι τεχνικοί των εταιριών.

Αλλά αν βραχυκύκλωνε, όχι δεν είναι απίθανο να συνέβη κάτι τέτοιο.

Όσο για τα 50E δε πρέπει να σου φαίνονται πολλά... το ξέρω ότι σου φαίνεται γελοίο αλλά έπρεπε να το περιμένεις αφού το PC έκανε τέτοια διαδρομή.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.