Jump to content



Πρόβλημα με πληκτρολόγιο


aiki

Recommended Posts

Αναζητώ τη συμβο(υ)λή σας: Εντελώς ξαφνικά τα ΧΡ σταμάτησαν να βλέπουν το πληκτρολόγιο. Δεν εμφανίζεται ούτε στον device manager, ούτε πουθενά. Εγκατέστησα δεύτερο πληκτρολόγιο,αλλά δεν υπήρξε αποτέλεσμα. Δεν το αναγνωρίζει ούτε μέσω της προσθαφαίρεσης hardware. Το ίδιο πρόβλημα υπήρξε και με το ποντίκι (δεν το έβλεπαν τα XP στην PS/2) οπότε αγόρασα ένα USB και λύθηκε το πρόβλημα.

Μήπως είναι θέμα Ι/Q? Μπορείτε να μου δώσετε μια ιδέα τι μπορεί να φταίει πριν προχωρήσω στην αγορά ενός νέου USB (για format δεν το συζητώ,έχω κάνει 3 τους τελευταίους 6 μήνες

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από aiki

Αναζητώ τη συμβο(υ)λή σας: Εντελώς ξαφνικά τα ΧΡ σταμάτησαν να βλέπουν το πληκτρολόγιο. Δεν εμφανίζεται ούτε στον device manager, ούτε πουθενά. Εγκατέστησα δεύτερο πληκτρολόγιο,αλλά δεν υπήρξε αποτέλεσμα. Δεν το αναγνωρίζει ούτε μέσω της προσθαφαίρεσης hardware. Το ίδιο πρόβλημα υπήρξε και με το ποντίκι (δεν το έβλεπαν τα XP στην PS/2) οπότε αγόρασα ένα USB και λύθηκε το πρόβλημα.

Μήπως είναι θέμα Ι/Q? Μπορείτε να μου δώσετε μια ιδέα τι μπορεί να φταίει πριν προχωρήσω στην αγορά ενός νέου USB (για format δεν το συζητώ,έχω κάνει 3 τους τελευταίους 6 μήνες

Μηπως χαλασε το βισμα στην μητρικη γιατι το ειχα παθει και απο το πολυ βαζε βγαζε........

Στο DOS ο βρίσκει το πληκτρολογιο???????

Με 3 format το εξαμηνο χαλαρος εισαι.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο πιθανό είναι το σενάριο να έχουν χαλάσει όλες οι θύρες PS/2, και οι δύο μαζί; Δηλαδή δεν το γλιτώνω το USB πληκτρολόγιο; Καμία πρόταση γι' αυτή την αγορά;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.