Jump to content



Bug σε Blackberry 8520???


Dark Oblivion

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους,

Εχω εδω και 2 μερες στα χερια μου ενα ολοκαινουριο blackberry 8520 και βλεπω κατι λανθασμενο που δεν ξερω αν θεωρειραι προβλημα γι'αυτο και θελω βοηθεια.

Στην κεντρικη οθονη πανω στο κεντρο λεει την ωρα, οταν η ωρα ειναι πχ 12:34ΜΜ το δευτερο Μ μου το κοβει στην μεση και μου δειχνει μονο το μισο...

Θεωρειται προβλημα???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

Εχω εδω και 2 μερες στα χερια μου ενα ολοκαινουριο blackberry 8520 και βλεπω κατι λανθασμενο που δεν ξερω αν θεωρειραι προβλημα γι'αυτο και θελω βοηθεια.

Στην κεντρικη οθονη πανω στο κεντρο λεει την ωρα, οταν η ωρα ειναι πχ 12:34ΜΜ το δευτερο Μ μου το κοβει στην μεση και μου δειχνει μονο το μισο...

Θεωρειται προβλημα???

Σε εκείνο το σημείο της οθόνης άμα έχεις κάποια άλλη εφαρμογή σε λειτουργία όλα φαίνονται καλά?

Link to comment
Share on other sites

Σε εκείνο το σημείο της οθόνης άμα έχεις κάποια άλλη εφαρμογή σε λειτουργία όλα φαίνονται καλά?

Ναι. Ολα φαινοντε κομπλε. Μονο στην ωρα ειναι το περιεργο.

Link to comment
Share on other sites

Την 5.0.0.681 ,την κυριακη το εβγαλα απο το κουτι του!

Άμα έχεις χρόνο μπορείς να το βγάλεις μια φώτο να καταλάβω ακριβώς πως το βλέπεις?

Eμενα πάντως στο 9700 όταν βάζω την ώρα σε 12ωρο φορμα μου δείχνει το ΠΜ και το ΑΜ κανονικά (εχω OS6)

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια αλλη ισως χαζη ερωτηση?

Εχω το Blackeberry Desktop Software (τελευταια εκδοση) που αριστερα μου βγαζει πια συσκευη εχω συνδεσει και απο κατω εφαρμογες .ατζεντα,μουσικη,εικονες και βιντεο.

Σε ενα βιντεακι στο youtub που δειχνει την εγκατασταση themes δειχνει καποια αλλη εκδοση μαλλον του Desktop Software? ,που βοηθαει στην εγκατασταση των themes ?!

Εγω που θα τις βρω αυτες τις επιλογες?

* Βασικα το βρηκα. Αυτο που εψαχνα ειναι το 'Desktop Manager' που εχει μεσα στο cd του Blackberry. Μια νεα απορια δημιουργειται ομως. Στο cd εχει το Destop manager ,αλλα οταν παω να κανω update απο το νετ μετατρεπεται σε Desktop Software και εχει 'μονο' τις επιλογες που προανεφερα ,αρα χανοντε ολα τα υπολοιπα! Γιατι?

Link to comment
Share on other sites

To desktop manager είναι η παλιά έκδοση του Desktop Software, που είναι και η πιο σύγχρονη πλέον. Αν έχω καταλάβει καλά αυτό που λες, μπορείς να πας στην επιλογή "applications" και να περάσεις από εκεί τα θέματα (πατάς import files).

Link to comment
Share on other sites

To desktop manager είναι η παλιά έκδοση του Desktop Software, που είναι και η πιο σύγχρονη πλέον. Αν έχω καταλάβει καλά αυτό που λες, μπορείς να πας στην επιλογή "applications" και να περάσεις από εκεί τα θέματα (πατάς import files).

Μαλλον αυτο ειναι... Ευχαριστω! :)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και νεότερη έκδοση. Από vodafone UK. Σβήνεις το αρχείο vendor.xml και το περνάς.

Εχω κατεβασει την 5.0.κατι για να κανω update το λογισμικο στο Storm 9500 ακριβως με τον τροπο που ειπες και που λεει και στον οδηγο στο greekberry.com , και οταν ανοιγω τις εφαρμογες στο Desktop software δεν μου βρισκει την νεα εκδοση λογισμικου... γιατι?

Link to comment
Share on other sites

Την εγκατάσταση θα την κάνεις τρέχοντας χειροκίνητα το loader.exe που βρίσκεται στο c:\program files\common files\research in motion\apploader, αφού σβήσεις το αρχείο vendor.xml από τον ίδιο φάκελο.

Θα πρότεινα η έκδοση που θες να περάσεις να είναι και η μοναδική εγκατεστημένη στον υπολογιστή σου. Επίσης μη βάλεις κάποια παλαιότερη της .484 στο storm.

Link to comment
Share on other sites

Την εγκατάσταση θα την κάνεις τρέχοντας χειροκίνητα το loader.exe που βρίσκεται στο c:\program files\common files\research in motion\apploader, αφού σβήσεις το αρχείο vendor.xml από τον ίδιο φάκελο.

Θα πρότεινα η έκδοση που θες να περάσεις να είναι και η μοναδική εγκατεστημένη στον υπολογιστή σου. Επίσης μη βάλεις κάποια παλαιότερη της .484 στο storm.

Ποιο storm?

edit: Sorry μπερδεύτηκα από τον τίτλο του thread που λέει 8520

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους...

Τελικα το (θεωριτικα παντα) 'bug' που μου τρωει το δευτερο Μ στην ωρα το κανει και στο Storm μου που του εκανα αναβαθμιση και απο την 4.0.7 πηγαμε στην 5.0.484 ,οποτε σηνεπως εχει και ελληνικο μενου ,αρα ελληνικα γραμματα στην ωρα ,αρα μου τρωει το μισο Μ.

Πριν που ειχε αγγλικα δεν το εκανε...

Αρα ειναι bug η ειναι μ@@&ια της Blackberry με ελληνικα στην ωρα? :p

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους...

Τελικα το (θεωριτικα παντα) 'bug' που μου τρωει το δευτερο Μ στην ωρα το κανει και στο Storm μου που του εκανα αναβαθμιση και απο την 4.0.7 πηγαμε στην 5.0.484 ,οποτε σηνεπως εχει και ελληνικο μενου ,αρα ελληνικα γραμματα στην ωρα ,αρα μου τρωει το μισο Μ.

Πριν που ειχε αγγλικα δεν το εκανε...

Αρα ειναι bug η ειναι μ@@&ια της Blackberry με ελληνικα στην ωρα? :p

Μπα δεν είναι bug μάλλον το δεύτερο :hehe: (τουλάχιστον σε εμένα δεν το δείχνει έτσι)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.