Jump to content



Μικρή ταση


st.ef

Recommended Posts

Στο thermaltake 550w τροφοδοτικό εχω στις γραμμες την αντοιστιχη τάση

3,3V -3.25V

5+V -4.49V

12+V-11.19V

Απο την στιγμή που το τοποθέτησα το pc εχει επαννεκινήση 2 φορές στα καλα καθούμενα και αργει. υπάρχει περίπτωση να φταίει αυτο?

(Η κατανάλωση του η/υ μου έιναι περίπου 460w.

Link to comment
Share on other sites

Το τροφοδοτικο που εχεις δεν ειναι και απο τα ποιο αξιοπιστα..

Με τι μετρας τις τασεις?

Το ποιο σωστο ειναι με πολυμετρο..γιατι το ΒΙΟS η το speedfan (που ισως εχεις) ..ενδεχεται να διαβαζουν λαθος..

Την καταναλωση πως την μετρησες?

Link to comment
Share on other sites

τις μετράω με το speedfan to pcwizard kai to sis sandra... tην καταναλωση την μέτρησα σε ένα site, (αυτη την στιγμη μου διαφεύγει).

XtremeCalculator?

Μονο με πολυμετρο μπορείς να δεις τι παίζει..γιατί όλα αυτά μπορεί να διαβάζουν λαθος.

αν μας πεις το setup..ίσως μπορούμε να εκφέρουμε καλύτερη γνώμη..:D

Link to comment
Share on other sites

Συστημα:

athlon64x2 3800+ 2.25ghz

asrock alive sata Glan VIA

2*1GB TWINMOS 800mhz (δεν μπορω να καταλάβω γιατι τρέχουν στα 533)

w.d. 320 gb sata1 seagate250gb sata1

case apevia με τέσσερα λεντα δυο cathode lights kai 2 led fans

xpert vision 7600gs

Πριν βάλω το καινουργιο case τα fans τις λάμπες και τον δεύτερο σκληρό είχα psu enermax 450w (και οι τασεις κανονικές) αλλα αφου τα έβαλα δέν άναβαν οι λάμπες και τα λεντακια.

Link to comment
Share on other sites

και ολα αυτα καινε 460watt? λιγο δυσκολο. το δικο μου που ειναι ποιο φορτωμενο και κλοκαρισμενο δεν αντιμετωπιζει κανενα προβλημα. η μετρηση σου δεν πρεπει να ειναι σωστη. τσεκαρε την ξανα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.