Jump to content



Προβλημα με οθονη-καρτα γραφικων....


james04

Recommended Posts

Γεια σε ολους. Ειμαι καινουργιος εδω μεσα κ θελω μια βοηθεια

Αρκετο καιρο τωρα η οθονη απ το laptop μ ασπριζει στο ακυρο αλλα ολα τα αλλα λειτουργουν κανονικα. κλεινω το καπακι κ το ξανανοιγω κ τοτε ολα κιριλε.....

εχω

Intel core2duo CPU P7350 2.00GHz 3.0Gb RAM

NVIDIA GeForce 9600M GT

(το ειχα παει στο πλαισιο τοτε π ειχα εγγυηση το φτιαξαν (ειαπν πως αλλαξαν μητρικη κ Κ γραφικων) αλλα μετα απο λιγο καιρο αρχισε τα ιδια)

ANY IDEAS....?????:wall::wall:

Link to comment
Share on other sites

δε ξερω.....μ παν οτι θα παει στα κεντρικα για να περιμενουν τα ανταλακτικα απο ιταλια....το θεμα ομως ειναι οτι τελικα δεν το εφτιααξαν.... :p

Ερώτηση: από πλαίσιο το πήρες?

Link to comment
Share on other sites

στείλε το κατευθύαν σε καμια αντιπροσοπία της αcer ελλάδα αλλιώς εξωτερικό. φαντάζομαι πως απλα το πλαίσιο σου έκανε ενα φορμάτ και αυτό ηταν.. δεν πιστεύω να σου άλλαξαν τίποτα απολύτος.

Link to comment
Share on other sites

Είναι γνωστό πρόβλημα με την καλωδιοταινία..... όλοι οι άσχετοι του κόσμου ενωμένοι, θα σου αλλάξουν vga γι' αρχή και μόλις το ξανακάνει (στα χέρια τους) και μητρική (την ίδια πατάτα κάνανε στην quest μέχρι που το καταλάβανε). Έτσι φτιάχνει για λίγο (γιατί έχει αλλάξει το ribbon socket) αλλά όπως είδες το επανεμφανίζει. Άλλαξε καλωδιοταινία με καινούργια και στερέωσε την στην μητρική με λίγη σιλικόνη και πίσω από την οθόνη με ταινία..... και καθάρισες.

P.S. 5930 είναι?

Link to comment
Share on other sites

Είναι γνωστό πρόβλημα με την καλωδιοταινία..... όλοι οι άσχετοι του κόσμου ενωμένοι, θα σου αλλάξουν vga γι' αρχή και μόλις το ξανακάνει (στα χέρια τους) και μητρική (την ίδια πατάτα κάνανε στην quest μέχρι που το καταλάβανε). Έτσι φτιάχνει για λίγο (γιατί έχει αλλάξει το ribbon socket) αλλά όπως είδες το επανεμφανίζει. Άλλαξε καλωδιοταινία με καινούργια και στερέωσε την στην μητρική με λίγη σιλικόνη και πίσω από την οθόνη με ταινία..... και καθάρισες.

P.S. 5930 είναι?

ΝΑΙ 5930G.....αμα ειναι θα το προσπαθησω και θα σου πω...!!!θα ειναι ευκολο να το κανω μονος μου....κ πως θα τι ζητησω αυτη τη ταινια που λες..???? πως το ξερεις οτι ειναι αυτο γιατι δειχνεις πολυ σιγουρος..!!!

(το τερματισες που λενε.....:p:p)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Αντιμετοπίζω το ίδιο ακριβώς πρόβλημα σε Fujitsu Siemens AMILO Li 3910 και μαλιστα σε δύο λαπτοπ(εχει και ο αδερφος μου το ιδιο). Το έχω συνδέσει σε εξωτερική οθόνη και δουλέυει κανονικά. Ξέρει κανείς τι μπορώ να κανω για να λυθεί το πρόβλημα γιατι το χρειαζομαι πολύ το λαπτοπ και έτσι οπως είναι τωρα δεν ειναι πολυ λειτουργικό.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.