Jump to content



Τροφοτικο θα αντεξει νεα καρτα γραφικων?


watt

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια εχω αυτο το τροφοδοτικο Nitrox SL-550 Power Supply 550Watt - topsystems

Σκεφτομαι να αγορασω μια καρτα γραφικων γυρω στα 100-120Ε αλλα με προβληματιζει το τροφοδοτικο μου...

Θα ηθελα να μου πειτε αν με βαση τα χαρακτηριστικα του αν θα μπορεσει να αντεξει μια τετοια αναβαθμιση!

Χαρακτηριστικα

AC input: 230V/5,5A/60HZ

DC output: +3,3V(28A) +5V(28A) /+12V1(25A) +12V2(25A) / -12V(0,8A) / +5VsB(2,5A)

MAX ( 180W ) ( 500W ) ( 9,6W ) ( 12,5W)

Το συστημα μου ειναι:

1) amd athlon II x4 3,1ghz,

2) 4gb DDR3 ,

3) mobo asrock N68-S3

4) Οθονη lg 19 wide,

5) 2 σκληροι

Link to comment
Share on other sites

σε αυτα τα χρηματα μπορεις να παρεις καμια ΑΤΙ 5750 -Nvidia 450 και αυτες χρειαζονται 450 watt τροφοδοτικο (και πολυ λεω αν ειναι ποιοτικο)

Το δικο σου δεν ειναι ποιοτικο αλλα με αυτες τις καρτες δεν εχεις κανενα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Τα NitroX (CobaNitroX) είναι παλιότερα μοντέλα της CWT. Πιστεύω ότι θα αντέξει άνετα μια τέτοια Sapphire HD 5850 Xtreme (PCI-Express, GDDR5, 1GB) - Κάρτες Γραφικών - plaisio.gr Αξίζει τα λεφτά της και με το παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.