Jump to content



Crysis 2 Benchmark Adrenaline


Recommended Posts

Τοσο καιρο επαιζα το ΒF3 με μια 580 στην 2560χ1440 αναλυση με Vsync σταθερα 60 fps.

To Crysis 2 το επαιζα στην ιδια αναλυση στο High για να εχω 60 σταθερα.

Τωρα που βγηκε το BF3 και ειδα οτι σε αυτη την αναλυση ζοριζετε στο High ειπα να αγορασω αλλη μια 580(Used φυσικα).

Υπαρχει καποις να εχει sli 580 με 2560χ1440 αναλυση να τρεξει ενα bench για να δω αν το average ειναι κοντα 60 fps?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 127
  • Created
  • Last Reply

Bench Crysis 2 θέλεις? Το average με 580 sli σε 2560χ1440 είναι 62 με 950 πυρήνα 2200 μνήμη σε ultra λεπτομέρεια. Δυστυχώς δεν έχω screenshot γιατί δεν έχει γίνει η μέτρηση στο δικό μου pc. Νομίζω πάντως ότι άνετα θα έχεις 60 σε ultra.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχει ο [MENTION=13991]kakao83[/MENTION] αν θυμάμαι καλά.

Αλλά να ξέρεις ότι σίγουρα θα έχεις 60 avg.Και όχι μόνο με high αλλά και με ultra πιστεύω 100%.

.

Καλα θυμασαι εγω ειμαι ο Κακαο83 :p (απλα την 2η την εχει ο αδερφος μου με υδροψυξη οποτε δεν μπορω να την παρω για να την τεσταρω).

Δηλαδη wacko_gr να παω αφοβα σε 2η 580. επισης ηθελα να σε ρωτησω αν το avg 62 που μου εδωσες με τι CPU ειναι γιατι εγω εχω ι7 930 στα 4Ghz. Εμενα με ενδιαφερει να μου κραταει το Vsync 60 frames σε βαρεια games οπως Crysis 2 , battlefield 3 , metro .

Ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Ήταν με 2600Κ στα 4,5. Το έτρεξα και με τον 2600 σε στοκ (3,4) και είχα ακριβώς το ίδιο αποτέλεσμα. Ο επεξεργαστής έχει μικρή σημασία, ιδίως όταν μιλάμε για τόσο υψηλή ανάλυση. Ο 930 στα 4 είναι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Ήταν με 2600Κ στα 4,5. Το έτρεξα και με τον 2600 σε στοκ (3,4) και είχα ακριβώς το ίδιο αποτέλεσμα. Ο επεξεργαστής έχει μικρή σημασία, ιδίως όταν μιλάμε για τόσο υψηλή ανάλυση. Ο 930 στα 4 είναι μια χαρά.

οκ με κάλυψες!:bigsmile:

Link to comment
Share on other sites

Ήταν με 2600Κ στα 4,5. Το έτρεξα και με τον 2600 σε στοκ (3,4) και είχα ακριβώς το ίδιο αποτέλεσμα. Ο επεξεργαστής έχει μικρή σημασία, ιδίως όταν μιλάμε για τόσο υψηλή ανάλυση. Ο 930 στα 4 είναι μια χαρά.

Εγω στοκ τον εχω τον 950.... :o

Link to comment
Share on other sites

Έχεις βαλθει να με τρελάνεις πρωί-πρωί!Χαχαχα!

Τι mv γράφεις;

:man_in_love:

OC

34980674.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Stock

stockb.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Για την καρτα δεν με ρωτησες στοκ ποσο ρευμα εχει? :p

αα τωρα το επιασα 1,088 volt ειναι και οχι mV σωστα?με μπερδεψε το msi afterburner :)

Link to comment
Share on other sites

OC

34980674.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Stock

stockb.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Για την καρτα δεν με ρωτησες στοκ ποσο ρευμα εχει? :p

αα τωρα το επιασα 1,088 volt ειναι και οχι mV σωστα?με μπερδεψε το msi afterburner :)

Κατάλαβα πώς την πάτησες. Το afterburner τα δίνει σε mv: 1.088v=1088mv

Θα του κάνω μια αναβάθμιση του adrenaline να δω τι βγάζω με τους 11.10preview.

Ένας είπε πριν οτι καταστρέφει το παιχνίδι,τι ακριβώς κάνει; Και δεν έχω προλάβει να περάσω ούτε μία πίστα μην το καταστρέψω...

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι ο ενας.

Δημιουργει πολλα προβληματα με τα saves/τα config κλπ

Εγω δεν το τρεχω στο πισι μου μιας και εχω το Crysis 2 original σε Digital μορφη και με τη 2αρα γραμμη δεν με "παιρνει" για πειραματα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Θα του κάνω μια αναβάθμιση του adrenaline να δω τι βγάζω με τους 11.10preview.

Ένας είπε πριν οτι καταστρέφει το παιχνίδι,τι ακριβώς κάνει; Και δεν έχω προλάβει να περάσω ούτε μία πίστα μην το καταστρέψω...

Βασικά δεν καταστρέφει τίποτα αρκεί αφού το τρέξεις να σβήσεις μετά από το φάκελο του παιχνιδιού το autoexec αρχείο που δημιουργεί. Αφού το διαγράψεις μετά δουλεύει πάλι κανονικά.

Περνώντας την 580 και πλησιάζοντας την 590 σε ένα nvidia it's meant to be played game!!!...

Εσύ όμως με crossfire...Όχι και τόσο δίκαιη σύγκριση...Απλά, δεν είναι δίκαιη ούτως ή άλλως η σύγκριση γιατί οι nvidia παίζουν με χαμηλότερης ποιότητας tesselation κι έτσι το σκορ είναι πλασματικά μεγαλύτερο. Βάλτε από το catalyst control center το tesselation στο 2x και θα δείτε αύξηση περίπου 40% και ισοφάριση των σκορ με τις nvidia. Το λέω αυτό γιατί παίζοντας το παιχνίδι με τις 570 και με ενεργοποιημένο το dx11 και high res textures, προσπαθούσα να βρω που είναι το tesselation. Το ίδιο και στο benchmark. Με την 6990 και στη default ρύθμιση που είναι το 64x, το tesselation είναι πάρα πολύ εμφανές και πανέμορφο. Επομένως είπα να κάνω τη δοκιμή με το να το χαμηλώσω και δικαιώθηκα. Μάλλον η nvidia μας δουλεύει ψιλό γαζί στο crysis.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν καταστρέφει τίποτα αρκεί αφού το τρέξεις να σβήσεις μετά από το φάκελο του παιχνιδιού το autoexec αρχείο που δημιουργεί. Αφού το διαγράψεις μετά δουλεύει πάλι κανονικά.

Εσύ όμως με crossfire...Όχι και τόσο δίκαιη σύγκριση...Απλά, δεν είναι δίκαιη ούτως ή άλλως η σύγκριση γιατί οι nvidia παίζουν με χαμηλότερης ποιότητας tesselation κι έτσι το σκορ είναι πλασματικά μεγαλύτερο. Βάλτε από το catalyst control center το tesselation στο 2x και θα δείτε αύξηση περίπου 40% και ισοφάριση των σκορ με τις nvidia. Το λέω αυτό γιατί παίζοντας το παιχνίδι με τις 570 και με ενεργοποιημένο το dx11 και high res textures, προσπαθούσα να βρω που είναι το tesselation. Το ίδιο και στο benchmark. Με την 6990 και στη default ρύθμιση που είναι το 64x, το tesselation είναι πάρα πολύ εμφανές και πανέμορφο. Επομένως είπα να κάνω τη δοκιμή με το να το χαμηλώσω και δικαιώθηκα. Μάλλον η nvidia μας δουλεύει ψιλό γαζί στο crysis.

Όπως λες και εσύ από το tesselation και μόνο η σύγκριση δεν είναι και τόσο δίκαιη αλλά με εμένα μείον και όχι η Nvidia με τη μία κάρτα!Άμα έβαζα και το tesselation στο σωστό νούμερο,τότε να έβλεπες όπως ξέρεις και εσύ κατά πόόόοόσο θα ήμουν πάνω!Θα τρέξω ένα και θα ανεβάσω.

Επίσης η σύγκριση είναι δίκαιη γιατί μιλάμε για τα ίδια χρήματα περίπου συγκρίνοντας 2x6950 με μία GTX580 πόσο μάλλον με την GTX590!

Link to comment
Share on other sites

Και επειδή στο Lab μιλάμε με πράξεις!!!Ορίστε και ένα άμεσα συγκρίσιμο με Nvidia.

crysis269x0x210001500i7.jpg

Την τρώει την 580 ακόμα και overclocked?Την τρώει.

Τις τρώει τις 570 σε SLI?Τις τρώει.

Την τρώει την 590?Την τρώει.

Οπότε τι να λέμε τώρα!:p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.