Jump to content



Keyboard Mod


Αλέξης

Recommended Posts

Hi παιδιά

Λοιπόν...κάπου είχε πάρει το μάτι μου μια photo με το Natural Keyboard Elite της MS στο οποίο κάποις είχε βάλει πράσινο neon light μέσα και φαινόταν στο σκοτάδι απλά...ΤΕΛΕΙΑ. Βγαίνανε δεκάδες πράσινες ακτίνες φωτός από τα κενά των κουμπιών του keyboard :)

Anyway αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι

1. πως κατάφεραν και...χωρεσαν την λάμπα στο keyboard

2. απο πού πέρνει ρεύμα αυτή η λάμπα

3. Επειδή δεν έχω πάρει ποτέ neon light. Θα μπορούσε κανείς να μου πει το μέγεδος τους και το πάχος τους;

Αυτά & Thanks

Alex

:innocent:

Link to comment
Share on other sites

1. Δεν ήταν λάμπα ήταν neon string (καμία σχέση με τα γνωστά string :p )

2. Έχει κάνει πατέντα και βγάζει ένα καλλώδιο από το κουτί, το φτάνει στα ηχεία και από 'κει το δίνει στο πληκτρολόγιο (αν κατάλαβα καλά).

Τώρα για το μέγεθος του neon, ούτε εγώ έχω...

Link to comment
Share on other sites

Thanks 38.45 :D

Καλά που ήταν κρυμμένο και δεν το είχα δει το topic>?!

Αυτό το stringάκι που θα το βρούμε άραγε; (σίγουρα όχι σε κοπέλα εε;):p

Χμμ...:mad: θα ψάξω όλη την Αθήνα, εκτός και αν ξέρετε κανένα μαγαζί να μου πείτε.

Και πάλι ευχαριστώ παιδια :worship: :worship: :worship:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Αλέξης [Χθες, στις 21:16]

Αυτό το stringάκι που θα το βρούμε άραγε; (σίγουρα όχι σε κοπέλα εε;):p

Χμμ...:mad: θα ψάξω όλη την Αθήνα, εκτός και αν ξέρετε κανένα μαγαζί να μου πείτε.

Και πάλι ευχαριστώ παιδια :worship: :worship: :worship:

μια ματια στο

Hac Shop

δεν βλαπτει....

ειναι και φθηνο....

Link to comment
Share on other sites

Neon string και σίγουρα ΠΟΛΥ πιο φτηνό απο το Hacshop (τι εχετε παθει ολοι με αυτο το μαγαζί??? Αφού είμαστε ψαγμένοι και αυτοί είναι φραγκοφονιάδες...) μπορεις να βρεις σε καταστήματα ηλεκτρονικών, αυτα που πουλανε αντιστασεις, πικνωτες, ηχεια, τηλεκοντρολ κτλ...

Ασε που ειναι σε κουλούρα σε διάφορα χρώματα και σου κόβει όσο θες!

Δεν μένουν ολοι Αθήνα και ειναι πολλα τα λεφτα με τις courier γμτ...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nycos

Neon string και σίγουρα ΠΟΛΥ πιο φτηνό απο το Hacshop (τι εχετε παθει ολοι με αυτο το μαγαζί??? Αφού είμαστε ψαγμένοι και αυτοί είναι φραγκοφονιάδες...) μπορεις να βρεις σε καταστήματα ηλεκτρονικών, αυτα που πουλανε αντιστασεις, πικνωτες, ηχεια, τηλεκοντρολ κτλ...

Ασε που ειναι σε κουλούρα σε διάφορα χρώματα και σου κόβει όσο θες!

Δεν μένουν ολοι Αθήνα και ειναι πολλα τα λεφτα με τις courier γμτ...

Φιλε μου θα μου επιτρεψεις να διαφωνησω. Οι περισσοτεροι εχουν πολυ καλη εμπειρια απο το hac και σε καμια περιπτωση δεν ειναι φραγκοφονιαδες. Ισα ισα εχουν πολυ καλυτερες τιμες απο ανταγωνιστικα καταστηματα σε πολλα moding ειδη.

Ειναι κανονας οτι το "καντο μονος σου" ειναι παντα πιο οικονομικο. Και ανεμηστηρες και οτι θες βρισκεις σε καταστημα με ηλεκτρονικα. Αυτο που πληρωνεις στα ετοιμα ειναι η αμεση εφαρμογη χωρις τροποποιησεις(πχ τα ανεμηστηρακια του κιλου δεν εχουν μολεξ). Ασε που και το neon string θελει τροφοδοσια καθως αν δεν κανω λαθος δουλευει στα3V και ετσι οι ετοιμες λυσεις εχουν τροφοδοτικακι που αυτο ειναι που στοιχιζει. Δεν ξερω τι γινεται με το χυμα που λες.

Ελπίζω να καταλαβαινεις τι λεω. Οσο για την επαρχια ειναι οντως πικρα και το ξερω αλλα τι να κανουμε.... αν δεν υπαρχει αλλη λυση τα σκαμε στην κουριερ. Αυτα.

Φιλικα,

Σταθης.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν με πειράζουν τόσο τα φράγκα όσο το οτι δεν μπορώ να ελέγξω αυτό που παίρνω. Πάντως και τα φράγκα είναι πολλά. Τις προάλες παράγγειλα μια σύρριγγα Ceramique και πλήρωσα 6 για την πάστα και 11 για τα μεταφορικά!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Daidalos [Σήμερα, στις 01:55]

........Οι περισσοτεροι εχουν πολυ καλη εμπειρια απο το hac και σε καμια περιπτωση δεν ειναι φραγκοφονιαδες. Ισα ισα εχουν πολυ καλυτερες τιμες απο ανταγωνιστικα καταστηματα σε πολλα moding ειδη.

.

το να πουλας τα ψυκτρακια με 200-250% κερδος δηλαδη το βρισκεις φυσιολογικο?

'η το κομματι διπλης οψης 1cm X 1cm ...1 euro το βρισκεις και αυτο φυσιολογικο?

sorry σταθη αλλα οι τυποι παρολο που εχουν αυτα που δεν θα βρεις αλλου, σε σκιζουν στις τιμες ειναι αθλιοι....

τους τελευταιους 7 μηνες εχω δωσει σχεςδον 700-800Ε στο μαγαζι αυτο, δεν τα λεω ετσι...

το κακο για μας ειναι οτι δεν υπαρχει αλλος που να τα φερνει, οποτε 8α υπηρχε και ανταγωνισμος :boxed:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.