Jump to content



Power button τύπου βόμβας


KwstasPsycho

Recommended Posts

Ξέρετε που μπορώ να βρω κουμπί τύπου βόμβας που έχει το κόκκινο κουμπάκι πάνω ώστε να το συνδέσω για να ανάβει απο εκεί ο υπολογιστής αντί για αυτό που έχει πάνω ο πύργος?Κάπου είχα δει εδώ κάτι παρόμοιο αλλά δεν το βρίσκω με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε που μπορώ να βρω κουμπί τύπου βόμβας που έχει το κόκκινο κουμπάκι πάνω ώστε να το συνδέσω για να ανάβει απο εκεί ο υπολογιστής αντί για αυτό που έχει πάνω ο πύργος?Κάπου είχα δει εδώ κάτι παρόμοιο αλλά δεν το βρίσκω με τίποτα.
Κάπου εδώ μέσα κυκλοφορεί ένας τύπος ονόματι Κοπρίτης

Είναι λίγο αμπαλίδης :p αλλα θα σε βοηθήσει for sure ;)

"αμπαλιδης" reporting for duty...

missile-style-toggle-switch-cover-toggle-switch-cover-.jpg

εαν εννοεις military type toggle switch δλδ κατι τετοιο

παιρνεις σβαρνα μαγαζια ηλεκτρονικου εξοπλισμου με μια φωτο και μπολικη τυχη

εχε υποψιν οτι αυτα συνηθως ειναι διακοπτης δυο θεσεων on/off και οχι button οποτε θελει αλλο τροπο για να παιξει με Η/Υ με λιγες εξαιρεσειςς σαν κι αυτη

εαν θες κατι λιγοτερο military αλλα παρομοιο εμφανισιακα,

πας σε μαγαζια με αξεσουαρ βελτιωσης αυτοκινητων

και ψαχνεις για κατι τετοιο που εχει και μπουτόν που κανει για τη δουλεια που θες

ISR-3X-L_aperto.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Κοπρίτη.Και αυτά μάλλον μου κάνουν αλλά σκεφτόμουν αυτά που είναι σαν στυλό με το κουμπάκι στην κορυφή.Δηλαδή φεύγει το καλώδιο απο την πίσω μεριά του υπολογιστή και έχω τον "διακόπτη" πάνω στο γραφείο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδια να σας πω κάτι να μου πείτε μια γνώμη. Έχω ένα παλιό no name τροφοδοτικό το οποίο θα μπει σε ένα πισάκι που φτιάχνω μόνο για νετ κ σκέφτηκα να παίξω λίγο.

Σκέφτηκα να κόψω τα καλώδια που καταλήγουν στον διακόπτη του τροφοδοτικού και με μια κλέμα να τραβήξω καλώδια μέχρι μπροστά όπου θα έχω έναν τέτοιο διακόπτη on off.

Έχω κάποιους ενδοιασμούς για τον διακόπτη. Μπορεί να αντέξει το ρεύμα που περνάει στο τροφοδοτικό? Είναι καλός ή θα τον πιάσω κ θα με βαρέσει κανά ρεύμα...?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.