Jump to content



Αναβαθμιση καρτας γραφικων σε λαπτοπ 5ετιας!


goku_dbz

Recommended Posts

το υπο αναβαθμιση λαπτοπ ειναι το Toshiba Tecra A7-248 (link 1, με αναβαθμισμενη μνημη 2GB! link 2) με την ΑΤΙ Μobility Radeon X1600

το λαπτοπ γενικως, ακομα καλα κραταει και δεν εχω κανενα παραπανο απλα επειδη με τα τελευταια παιχνιδια αρχισε λιγο να ζοριζεται, σκεφτομαι για αναβαθμιση καρτας γραφικων...

η καρτα ειναι σε pci-x 16x αλλα δεν εχω ιδεα αν αλλαζει και αν τελικα αλλαζει, ποιες επιλογες εχω???

(αν γινει η δουλεια θα αγοραστει μεταχειρισμενη απο κανα ebay...)

ευχαριστω! :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτή έχεις?

510%2BatWyMNL.jpg

Αυτό το custom MXMοειδές της Toshiba το φοράνε και αρκετά Α100 με την 7600. Καλύτερη η 7600 μεν (οριακά) απο την Χ1600, αλλά πολλά τα € για να μπεις στο κόπο, δεν πρόκειτε να σου κάνει playable κανένα βαρύ game που σε "κόβει" η ΑΤΙ και τέλος όλες τους έχουν τη γνωστή κατάρα των nvidia = ticking bomb.

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως δεν μου εμφανιζει την φωτο....

εκανα παραθεση του μηνυματος σου και αντιγραφη του λινκ αλλα παλι τιποτα..

οπως και να χει ομως...δεν εχω ανοιξει το λαπτοπ οποτε δεν ξερω καν πως φαινεται η καρτα:hm:

αν ειναι οπως τα λες τοτε μονο σε 7600 μπορω να παω?

Link to comment
Share on other sites

Εάν το φορητό σου ήταν off λόγω της vga θα σου πρότεινα να πειραματιστείς με καμία 3470 ή 4570 που έχουν την τάση να παίζουν παντού (ακόμα και στα δύστροπα 1556 και 1536 της fujitsu) αλλά απο την στιγμή που παίζει, φιλικά, θα σου πρότεινα να το αφήσεις ως έχει (τουλάχιστον στο θέμα vga).

Link to comment
Share on other sites

Αν θες την προσωπιικη μου αποψη, δεν αξιζει μια τετοια αναβαθμιση.

Και ειδικα σε λαπτοπ.

Απο την μια ειναι αμφιβολο το αποτελεσμα (δεν ειναι σιγουρο οτι θα παιζει χωρις προβληματα), ενω απο την αλλη ανα πασα στιγμη μπορει να σου χαλασει (και φυσικα δεν υπαρχει εγγυηση απο το ebay).Ασε που δεν προκειται να παιζει παιχνιδια ουτε καν 2ετιας.

Σου προτεινω να παρεις μια παιχνιδοκονσολα (τα xbox ειναι φθηνα), και θα κανεις την δουλεια σου αψογα!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.