Jump to content



Εν όψη υδρόψυξης


ss42ss

Recommended Posts

Καλησπέρα αγαπητά μέλη... σκέφτομαι να βάλω υδρόψυξη στο pc της υπογραφής μου. Θέλω να ψύξω cpu-motherboad(εργοστασιακή)-vga και μια δεύτερη vga(στο μελλον) έχω φτιάξει ένα καλάθι στο Aquatuning - Der Wasserkhlung Vollsortimenter το οποίο είναι: https://www.aquatuning.de/shopping_cart.php/bkey/b2cef40efb2950e3e63ef5f67246fd4c

θέλω να μου προτείνετε κάποιο block για vga και πόσα ρακόρ θα χρειαστώ.(Θέλω σε κάποιο σημείο του loop να βάλω έναν συνδετήρα ώστε να αδειάζει εύκολα)

(ΥΓ: το ποσό είναι +-600€, πρόκειται να γίνει και overclock στο pc)

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι το "συνολάκι" σου!:T:

Θέλεις να βάλεις full cover block ή universal στην κάρτα γραφικών σου έτσι ώστε να μπορεί να μπαίνει και σε άλλες κάρτες σε μελλοντικές αναβαθμίσεις?

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι το "συνολάκι" σου!:T:

Θέλεις να βάλεις full cover block ή universal στην κάρτα γραφικών σου έτσι ώστε να μπορεί να μπαίνει και σε άλλες κάρτες σε μελλοντικές αναβαθμίσεις?

θα προτειμούσα να είναι universal αλλά θα είναι το ίδιο αποδοτικό με το full cover block???? έχουν κάποια διαφορά στην τιμή? και τι fittings μου προτείνεις? (με ένα μικρό υπολογισμό χρειάζομαι 2 γωνίες 90*, 3 κανονικά ρακόρ και το υπόλοιπα να είναι γωνίες των 45*

Link to comment
Share on other sites

Στον πυρήνα θα είναι το ίδιο και ίσως και καλύτερο αλλά στα vrm's θα είναι χειρότερα γιατί θα είναι με ψυκτράκια(παθητική ψύξη).Από την άλλη όπως κατάλαβες το full cover block ψύχει και πυρήνα αλλά και vrm's.

Πιο φτηνό είναι το universal.Για παράδειγμα Koolance gpu-200.

Από θέμα fittings θα σου έλεγα να πας σε 3/8".

Το πόσα θα χρειαστείς και το τι είναι ανάλογα το πως θα τα στήσεις και το τι θα βάλεις.

Link to comment
Share on other sites

Στον πυρήνα θα είναι το ίδιο και ίσως και καλύτερο αλλά στα vrm's θα είναι χειρότερα γιατί θα είναι με ψυκτράκια(παθητική ψύξη).Από την άλλη όπως κατάλαβες το full cover block ψύχει και πυρήνα αλλά και vrm's.

Πιο φτηνό είναι το universal.Για παράδειγμα Koolance gpu-200.

Από θέμα fittings θα σου έλεγα να πας σε 3/8".

Το πόσα θα χρειαστείς και το τι είναι ανάλογα το πως θα τα στήσεις και το τι θα βάλεις.

οπότε πάω για full cover block ούτος ή άλλως σε 3/8 θα πηγαινα γτ το μπλοκ της μητρικης ειναι ετσι

τι vga block μου προτεινεται?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.