Jump to content



Σε αναζήτηση W/B


Jimakos666x

Recommended Posts

Όπως λέει και ο τίτλος είμαι σε αναζήτηση waterblock κατά προτίμηση full cover και αν είναι δυνατόν από κατάστημα εντός Ελλάδας, το οποίο να είναι συμβατό με DFI Lanparty UT x58 T3eH8 το οποίο να ψύχει mosfet,northbridge,southbridge.Έχω δει ήδη ένα με μεμονωμένα parts της MIPS:

Premium Watercooling Made In Germany

αλλά ψάχνω κάτι τέτοιο αν είναι δυνατόν:

DFI X58 UT T3E-H8 fullcover waterblock - XtremeSystems Forums

Ευχαριστώ εκ των προτέρων οποιαδήποτε βοήθεια είναι δεκτή.

Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει και ο τίτλος είμαι σε αναζήτηση waterblock κατά προτίμηση full cover και αν είναι δυνατόν από κατάστημα εντός Ελλάδας, το οποίο να είναι συμβατό με DFI Lanparty UT x58 T3eH8 το οποίο να ψύχει mosfet,northbridge,southbridge.Έχω δει ήδη ένα με μεμονωμένα parts της MIPS:

Premium Watercooling Made In Germany

αλλά ψάχνω κάτι τέτοιο αν είναι δυνατόν:

DFI X58 UT T3E-H8 fullcover waterblock - XtremeSystems Forums

Ευχαριστώ εκ των προτέρων οποιαδήποτε βοήθεια είναι δεκτή.

Εχεις προβλημα με τις θερμοκρασιες? εγω εβαλα νερο σε 2 x 58 mobo και η διαφορες που ειδα ηταν αδιαφορες συνφωνα παντα με τα λεφτα που δινεις

Link to comment
Share on other sites

Aquatuning - Der Wasserkhlung Vollsortimenter - XSPC DFI UT X58 Motherboard Block XSPC DFI UT X58 Motherboard Block 14377

θα παρω απο εκει 1-2 πραγματακια! αν θες πες μου! επειδη ειδα και χιο...εχω θειο που πηγαινοερχεται χιο-αθηνα λογω δουλειας καθε εβδομαδα!

Link to comment
Share on other sites

Βρε Labites καμιά πρόταση;:shout:

εγω σου ξανα λεω οτι δεν αξιζει η αγορα εχτος αν εχεις κανα τρελο προβλημα με θερμοκρασιες αλλιως τα ~90 ευρω για full cover η και τα ~50 gia nb/sb/mofset block ειναι πεταμενα λεφτα 2 φορες την εκανα και εγω και εψαχνα να τα δωσω οσο οσο στο oc δεν θα δεις διαφορα παντως

Link to comment
Share on other sites

Φίλε evolution δεκτή και μη κατηγοριτέα η γνώμη σου αλλά να θέσω το εξής ερώτημα:

Από την στιγμή που οι Χ58 μητρικές είναι οι ποιο "καυτές" για ποιον λόγο να μην δω διαφόρα;Και που θα έβλεπα εν τάυτη περιπτώση σε κάποια ποιο δροσερή;

Η λογική λέει πως αν βάλεις νερό να ζεσταίνεται σε μία πηγή θερμότητας 60° και ποιο δίπλα ίδια ποσότητα νερού σε ίδιο δοχείο να ζεσταίνεται στους 100° το δεύτερο θα αποροφίσει πολύ περισσότερη θερμότητα και αυτό λόγο του ότι η ταχύτητα των μορίων του 2ου θα είναι πολύ μεγαλύτερη.

Έτσι δεν είναι ή κάνω κάπου λάθος;:confused:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε evolution δεκτή και μη κατηγοριτέα η γνώμη σου αλλά να θέσω το εξής ερώτημα:

Από την στιγμή που οι Χ58 μητρικές είναι οι ποιο "καυτές" για ποιον λόγο να μην δω διαφόρα;Και που θα έβλεπα εν τάυτη περιπτώση σε κάποια ποιο δροσερή;

Η λογική λέει πως αν βάλεις νερό να ζεσταίνεται σε μία πηγή θερμότητας 60° και ποιο δίπλα ίδια ποσότητα νερού σε ίδιο δοχείο να ζεσταίνεται στους 100° το δεύτερο θα αποροφίσει πολύ περισσότερη θερμότητα και αυτό λόγο του ότι η ταχύτητα των μορίων του 2ου θα είναι πολύ μεγαλύτερη.

Έτσι δεν είναι ή κάνω κάπου λάθος;:confused:

Ειναι οι πιο καυτες? εγω δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο σε p6t6 ws revolution ud7 p6t deluxe

για μενα αν δεν εχεις σκοπο να πας να βγαλεισ και το τελευταιο hz ειναι τζαμπα λεφτα και στις 3ις μητρικες πανω απο 58 βαθμους το καλοκαιρι δεν ειδα

Link to comment
Share on other sites

Όπως προείπα oc παίζει και πολύ μάλιστα.H νότια γέφυρα της DFI μου γίνεται εξαιρετικά επικίνδυνη μετά τα 4.2 σε stress test software.Εκτός αυτού σκοπέυω να ψύξω τα πάντα με νεράκι για να έχω κουράγιο και όρεξη να κάνω και μια καινοτομία την οποία έχω φαντασιωθεί.Πρόκειται για project που θα χρειαστώ γνώσεις ψυκτικού και θα περιλαμβάνει υδρόψυξη στην οποία το νερό θα ψύχεται από τριχοειδή ενός μοτερ που θα περιέχει φρέον....Αλλά αυτό είναι άλλη μεγάλη ιστορία και την βλέπω ακόμη με κυάλια!!:crazy_pilot:

Link to comment
Share on other sites

Όπως προείπα oc παίζει και πολύ μάλιστα.H νότια γέφυρα της DFI μου γίνεται εξαιρετικά επικίνδυνη μετά τα 4.2 σε stress test software.Εκτός αυτού σκοπέυω να ψύξω τα πάντα με νεράκι για να έχω κουράγιο και όρεξη να κάνω και μια καινοτομία την οποία έχω φαντασιωθεί.Πρόκειται για project που θα χρειαστώ γνώσεις ψυκτικού και θα περιλαμβάνει υδρόψυξη στην οποία το νερό θα ψύχεται από τριχοειδή ενός μοτερ που θα περιέχει φρέον....Αλλά αυτό είναι άλλη μεγάλη ιστορία και την βλέπω ακόμη με κυάλια!!:crazy_pilot:

εγω παντως διαφορα στο oc δεν ειδα τους 60 βαθμους σε stress τωρα αν τα 4.4 τα εκανα 4450 δεν ξερω και προσωπικα η διαφορα μου φενετε αδιαφορη

Link to comment
Share on other sites

Ναιιιιιι κάτω από αυτές τις συνθήκες δεν διαφωνώ ότι δεν θα άξιζε,:suicide2: αλλά μίλησα και για ένα μελλοντικό PROJECT!:devil:

μα για τετοιες συνθικες μιλαμε τι διαφορα δηλαδη περιμενεις?ψυχοντας τη mobo να κερδισεις καμια 300-400 Mhz?εγω παντως την εκανα 2 φορες αγοραζοντας full cover για μητρικη και δεν τη ξανα κανω

Link to comment
Share on other sites

Ναιιιιιι κάτω από αυτές τις συνθήκες δεν διαφωνώ ότι δεν θα άξιζε,:suicide2: αλλά μίλησα και για ένα μελλοντικό PROJECT!:devil:

το μελλοντικο σου project λογικα απ'οτι περιεγραψες φιλε μου ειναι ενα chillerακι!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ευελπιστώ να φτάσω το πολύ 5 με 5,2 και το πιτσί να είναι ανοικτό 24/7.Εκτός αυτού με καλύτερη ψύξη του κάθε part 1ον έχει μεγαλήτερο χρόνο ζωής 2ον όσο πιο κάτω τα temps τόσο μεγαλήτερη απόδοση έχουν.Συνεπώς πιστέυω θα αξίζει τον κόπο.Όπως και να έχει ευχαριστώ για την συμβουλή.Εάν τελικά έχω-έχεις δίκιο θα φανεί από το αν το project θα είναι επιτυχημένο και το ανεβάσω στο λάμπι ή όχι.:T:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.