Jump to content



Enermax Galaxy DXX 1000W


Sektor

Recommended Posts

Πωλείται ένα από τα κορυφαία τροφοδοτικά της αγοράς με την υπογραφή της Enermax, που ακούει στο όνομα Galaxy DXX 1000W. Είναι η έκδοση DXX, δηλαδή η καλύτερη που έβγαλε η οποία είναι για Quad SLI/CF. Μάλιστα για CF, η ATi προτείνει το συγκεκριμένο τροφοδοτικό.

Φυσικά το τροφοδοτικό είναι Modular και έχω όλα του τα καλώδια στο κουτάκι τους. Σαφώς υπάρχει και καλώδιο τροφοδοσίας.

Το τροφοδοτικό λειτουργεί τέλεια και τροφοδοτεί το σύστημα μου τον τελευταίο χρόνο, το οποίο όπως βλέπετε και καταλαβαίνετε, δεν έχει ζοριστεί καθόλου μιας και το σύστημα μου, σε Full Load, ούτε τη μισή ισχύ του τροφοδοτικού δεν φτάνει.

Πάντα από πίσω υπάρχει ένα UPS, το οποίο είναι της APC, οπότε υπογραμμίζω ότι το τροφοδοτικό είναι ξεκούραστο τόσο σε θέμα φόρτου, τόσο σε θέμα σωστής παροχής.

Ο λόγος που το πουλάω είναι επειδή θα κάνω ένα Project για ΗΤPC, σε μικρό κουτί, οπότε θα πρέπει να αγοράσω ένα μικρό τροφοδοτικό να χωράει στο νέο κουτί.

Παρακάτω μερικές φωτογραφίες από το σύστημα μου, το τροφοδοτικό και τα καλώδια:

PSUSELL3.jpg

PSUSELL4.jpg

PSUSELL2.jpg

PSUSELL1.jpg

PSUSELL5.jpg

Τιμή: 89Ευρώ

Δεν έχω απόδειξη αγοράς, κατ' επέκταση και εγγύηση.

Παρόλα αυτά για τη σωστή λειτουργία του τροφοδοτικού μπορεί να γίνει δεκτός κάθε έλεγχος στο σπίτι μου στην Αρτέμιδα (Λούτσα)και να πιούμε και καφεδάκι.

Η συναλλαγή θα γίνει ή στο σπίτι μου αν κάποιος θέλει να το ελέγξει ή στον σταθμό του Metro, "Νομισματοκοπείο".

Για αποστολή Πανελλαδικά τα έξοδα αποστολής επιβαρύνουν τον παραλήπτη με 11,50Ευρώ και η αποστολή θα γίνει αφού προηγηθεί κατάθεση σε τραπεζικό λογαριασμό.

Δεν γίνονται καλύτερες τιμές και ανταλλαγές!

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

οχι φιλε μου , δεν ειναι μυθος γιατι εγω την εχω παθει και μαλιστα εχω μιλησει με ατομο που εμπορευεται ups και ειπε να το βγαλω αμεσως ΄ή να παρω ενα αλλο το οποιο θα τεριαζει με τροφοδοτικα τα οποια ειναι active pfc.τωρα τι να πω δεν ξερω απλα στο λεω γιατι μια φορα πηρα μια vga στο χερι απο αυτην την φαση και δεν την ξαναπαταω.

Αυτα και καλο απογευμα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει το να μην παίρνει ακριβός ημίτονο.

Αν ήταν έτσι μία των κορυφαίων UPS, η APC, θα είχε αναφέρει κάτι γι' αυτό και θα έφτιαχνε και ανάλογα UPS.

Το ότι σου χάλασε η VGA, δεν έχει να κάνει με αυτό. Πως έβγαλες τέτοιο συμπέρασμα?

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου , δεν ειναι μυθος γιατι εγω την εχω παθει και μαλιστα εχω μιλησει με ατομο που εμπορευεται ups και ειπε να το βγαλω αμεσως ΄ή να παρω ενα αλλο το οποιο θα τεριαζει με τροφοδοτικα τα οποια ειναι active pfc.τωρα τι να πω δεν ξερω απλα στο λεω γιατι μια φορα πηρα μια vga στο χερι απο αυτην την φαση και δεν την ξαναπαταω.

Αυτα και καλο απογευμα.

Eχω το galaxy 850Watt και μπορώ να πω πως ΘΕΛΕΙ ΗΜΙΤΟΝΙΚΟ ΠΑΛΜΟ ΚΑΘΑΡΟ για να λειτουργήσει σωστά.

Οχι κάτι τετραγωνικούς που δίνουν τα ups ...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.