Jump to content



Μετατροπή Win 2003 server σε Workstation


RootX

Recommended Posts

Μιας και πρόσφατα είχαμε την κουβέντα περί 2003 server λειτουργικού και ως γνωστόν είμαστε παιδιά του πειραματισμού, βρήκα τα παρακάτω άρθρο σχετικά με το tuning των 2003 ώστε να αποδίδουν τα μέγιστα σε workstation εφαρμογές.

Συγχωρέστε με αν κάποιος το έχει ήδη ποστάρει, :o

How to convert your Windows Server 2003...

to a Workstation!

Link to comment
Share on other sites

Καίριο πράγμα...

Πρόσφατα εγκατέληψα τα Windows 2000 SP4 , και έβαλα μόνα τους & μόνιμα τα Windows 2003 E. Server.

Αν έχετε Audigy 2 / Audigy 2 ZS , θέλει ένα trick για να γίνει επιτυχής και πλήρης εγκατάσταση ( trick δεν εννοώ την ενεργοποίηση της υπηρεσίας Windows Audio )

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από billpeppas

Καίριο πράγμα...

Πρόσφατα εγκατέληψα τα Windows 2000 SP4 , και έβαλα μόνα τους & μόνιμα τα Windows 2003 E. Server....

Nforce 2 + ATI δεν εχεις(?), πες μου λιγο αποδοση στο Aquamark

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από billpeppas

Αν έχετε Audigy 2 / Audigy 2 ZS , θέλει ένα trick για να γίνει επιτυχής και πλήρης εγκατάσταση ( trick δεν εννοώ την ενεργοποίηση της υπηρεσίας Windows Audio )

Iσχυει για για Audigy I αυτό ;;; (Παλια αλλα γ@μει ακόμα !!!)

Link to comment
Share on other sites

Δεν κόβετε τα σπαστικά με τα trick; Αν είναι γράψτε ότι είναι να γράψετε αλλά δεν θα παίξουμε την κολοκυθιά.....

Τώρα τελευταία έχει παραγίνει το κακό με τα ανούσια post.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX

Έχει βγει SP1 για τα 2003? κάτι τέτοιο πήρε το μάτι μου...

Eπισημο σιγουρα οχι

Αρχική απάντηση από YDinopoulos

Μου φαινεται πως οτι οι τελευταιοι Catalyst εχουν αρκετα fixes για τα 2003 !!!

ΕΧουν βαλει επισημη υποστηριξη 2003(?), γιατι τοσο καιρο δεν το υποστηριζουν επισημα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.