Jump to content



Official "Πανεπιστήμιο & Τριτοβάθμια Εκπαίδευση" thread (UniLab)


hayabusa

Recommended Posts

Άμα όλη η τάξη πάρει τον π***o δεν γίνεται curve ο βαθμός? Εδώ άμα είναι πολύ χαμηλοί όλοι οι βαθμοί (που συμβαίνει συχνά σε δύσκολα μαθήματα) η βαθμολογία προσαρμόζετε. Δηλαδή μπορεί και το 5 να είναι άριστα.

Link to comment
Share on other sites

Τι ψαχνεις τωρα, εδω σου λεει οτι εχουν μαθημα Φιλοσοφίας :hehe:

:hehe: :hehe:

μεταξύ μας, μια χαρά είναι αυτά τα μαθήματα αρκει να μην νομίζει ο καθηγητής πως είσαι διδάκτωρ της φιλοσοφικής και περιμένει ανάλογα αποτελέσματα στα διαγωνίσματα. Ένα δυο μαθήματα γενικής παιδείας δεν κάνουν κακό. Εγώ κάνω Secuirty and Risk analysis το οποίο θεωρείται social sciences εκτος απο IT :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Άμα όλη η τάξη πάρει τον π***o δεν γίνεται curve ο βαθμός? Εδώ άμα είναι πολύ χαμηλοί όλοι οι βαθμοί (που συμβαίνει συχνά σε δύσκολα μαθήματα) η βαθμολογία προσαρμόζετε. Δηλαδή μπορεί και το 5 να είναι άριστα.

Φυσικά και ΟΧΙ. Αν ήταν έτσι, θα είχα πάρει πτυχίο από πέρσι :hehe: (μιλάμε για εύκολο μάθημα, το περνάνε 8 στους 120, και αυτό με επτά φοιτητές να έχουν 5 και ένας 6...)

Edit: https://www.msoffice4students.gr/ (Office Prof. Academic Edition: 65€)

Link to comment
Share on other sites

Edit: https://www.msoffice4students.gr/ (Office Prof. Academic Edition: 65€)

Γιατί κάποιος να μη βγάλει μια ISIC και να μη πάρει αυτό το office ;

Θα γλυτώσει και κάποια χρήματα...

Η συγκεκριμένη κάρτα περνά σε πάρα πολλές χώρες του εξωτερικού με πολλές εκπτώσεις. Νομίζω αξίζει...

Edit: Το κόστος της είναι νομίζω 12 με 15 ευρώ και ισχύει για ένα ακαδημαϊκό έτος (νομίζω).

PS. Πολλά νομίζω έπεσαν :p

Έγινε επεξεργασία από papajim
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και ΟΧΙ. Αν ήταν έτσι, θα είχα πάρει πτυχίο από πέρσι :hehe: (μιλάμε για εύκολο μάθημα, το περνάνε 8 στους 120, και αυτό με επτά φοιτητές να έχουν 5 και ένας 6...)

Edit: https://www.msoffice4students.gr/ (Office Prof. Academic Edition: 65€)

Το έχουν και εδώ στο bookstore αλλά έχω την εντύπωση πως η άδεια ισχύει μόνο για τα χρόνια που είσαι φοιτητής. Όπως το Mathematica που πήρα.

Link to comment
Share on other sites

Edit: https://www.msoffice4students.gr/ (Office Prof. Academic Edition: 65€)

Χαθηκε να ειχαν κανα Matlab; Κανα Autocad; Κανα Simulink; Ε βεβαια, τι αλλο θα εχουν απο το Office Prof Academic Edition (μονο απο τον τιτλο καταλαβαινεις οτι προκειται για office με πολλά κιλά γνώση :hehe: ) την στιγμη που υπαρχει δωρεαν τοσο το OpenOffice όσο και το LibreOffice.

Link to comment
Share on other sites

Χαθηκε να ειχαν κανα Matlab; Κανα Autocad; Κανα Simulink; Ε βεβαια, τι αλλο θα εχουν απο το Office Prof Academic Edition (μονο απο τον τιτλο καταλαβαινεις οτι προκειται για office με πολλά κιλά γνώση :hehe: ) την στιγμη που υπαρχει δωρεαν τοσο το OpenOffice όσο και το LibreOffice.

Έχεις εμαιλ με κατάληξη edu?

Link to comment
Share on other sites

Χαθηκε να ειχαν κανα Matlab; Κανα Autocad; Κανα Simulink;

Σωστά, η Microsoft θα δίνει προϊόντα άλλων εταιριών...

Ε βεβαια, τι αλλο θα εχουν απο το Office Prof Academic Edition την στιγμη που υπαρχει δωρεαν τοσο το OpenOffice όσο και το LibreOffice.

το calc, όμως, είναι [πολύ] μακρινός συγγενής του Excel... Αν σε βολεύει, μπορείς να το χρησιμοποιείς. Αλλά δε βολεύει όλον τον κόσμο

(μονο απο τον τιτλο καταλαβαινεις οτι προκειται για office με πολλά κιλά γνώση :hehe: )

Από τον τίτλο θα έπρεπε να καταλαβαίνεις ότι είναι η έκδοση Professional του Office, για φοιτητές...

Το έχουν και εδώ στο bookstore αλλά έχω την εντύπωση πως η άδεια ισχύει μόνο για τα χρόνια που είσαι φοιτητής. Όπως το Mathematica που πήρα.

"Τα προϊόντα μπορείτε να τα χρησιμοποιήσετε και μετά την αποφοίτηση σας – είναι δικά σας για πάντα!"

Από το λινκ που έδωσα ;)

Link to comment
Share on other sites

Από τον τίτλο θα έπρεπε να καταλαβαίνεις ότι είναι η έκδοση Professional του Office, για φοιτητές...

προφανως και καταλαβαινω οτι ειναι έκδοση για φοιτητες.

την λογική της ύπαρξης τετοιας εκδοσης δεν καταλαβαίνω :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.