Jump to content



Official "Πανεπιστήμιο & Τριτοβάθμια Εκπαίδευση" thread (UniLab)


hayabusa

Recommended Posts

staurakas αν σας πει θέλετε ανοιχτά με σημειώσεις πείτε όχι γιατί θα βάλει την μάνα του και τον πατέρα του και εσύ να φέρεις το σόι σου δεν θα τις λύσεις

Ο συγκεκριμένος διδάσκων είναι απο τους καλύτερους,προσωπική μου άποψη.Καταρχήν αμα παρακολουθείς τα μαθήματα του,δεν βάζει στην εξεταστική ποτέ πράγματα που δεν έχει πει ή αμα δεν τα έχει πει,τα έχει αφήσει να ενοηθούν.

Τι εξάμηνο είσαι?

Link to comment
Share on other sites

Ο συγκεκριμένος διδάσκων είναι απο τους καλύτερους,προσωπική μου άποψη.Καταρχήν αμα παρακολουθείς τα μαθήματα του,δεν βάζει στην εξεταστική ποτέ πράγματα που δεν έχει πει ή αμα δεν τα έχει πει,τα έχει αφήσει να ενοηθούν.

Τι εξάμηνο είσαι?

1ο εξάμηνο και δεν είπα ότι δεν είναι καλός , είπα για σημειώσεις αν είναι ανοιχτές τι γίνεται

Link to comment
Share on other sites

Ο συγκεκριμένος διδάσκων είναι απο τους καλύτερους,προσωπική μου άποψη.Καταρχήν αμα παρακολουθείς τα μαθήματα του,δεν βάζει στην εξεταστική ποτέ πράγματα που δεν έχει πει ή αμα δεν τα έχει πει,τα έχει αφήσει να ενοηθούν.

Τι εξάμηνο είσαι?

qft. Ρε συ ARMAGEDDON, κανει τωρα ο Σταυρακας 1ο εξαμηνο? Αν οχι, πως ξερεις? Εμενα μου εχει αφησει τις θετικοτερες τον εντυπωσεων παντως, χαλαρα στο top 5, αν οχι 3 του τμηματος.

Link to comment
Share on other sites

qft. Ρε συ ARMAGEDDON, κανει τωρα ο Σταυρακας 1ο εξαμηνο? Αν οχι, πως ξερεις? Εμενα μου εχει αφησει τις θετικοτερες τον εντυπωσεων παντως, χαλαρα στο top 5, αν οχι 3 του τμηματος.

ναι κάνει, ηλεκτρικά κυκλώματα , και ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ , απλά λέω ότι αμα γράψουμε με ανοιχτές τις σημειώσεις θα γίνει πανηγύρι (ακα δεν θα λύσουμε τίποτα απο πλευράς δυσκολίας θεμάτων)

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι και τόσο τραγικός,είναι δύσκολα,αλλά όχι και γόρδιος δεσμός.Έπρεπε να δεις όταν είχαμε Φραγκόπουλο τι γινόταν....

Τα θέματα που έβαλε τώρα στην ηλεκτροτεχνία(ηλεκτρικά κυκλώματα) ήταν πανεύκολα και σε άφηνε να φέρεις τυπολόγιο.

11ο εξάμηνο here

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι και τόσο τραγικός,είναι δύσκολα,αλλά όχι και γόρδιος δεσμός.Έπρεπε να δεις όταν είχαμε Φραγκόπουλο τι γινόταν....

Τα θέματα που έβαλε τώρα στην ηλεκτροτεχνία(ηλεκτρικά κυκλώματα) ήταν πανεύκολα και σε άφηνε να φέρεις τυπολόγιο.

11ο εξάμηνο here

ναι οκ έγραφες και εσύ ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι,το χρώσταγα.Και το θέμα δωράκι με την υποχρεωτική προσπάθεια ήταν κύκλωμα γέφυρας που έδειξε στην μέθοδο επαλληλίας και είχε αναφέρει μια διαδικασία επίλυσης

PS=Άσχετο ότι δεν είχε καμία σχέση με την μέθοδο :p

Έγινε επεξεργασία από pontium
Link to comment
Share on other sites

Ναι,το χρώσταγα.Και το θέμα δωράκι με την υποχρεωτική προσπάθεια ήταν κύκλωμα γέφυρας που έδειξε στην μέθοδο επαλληλίας και είχε αναφέρει μια διαδικασία επίλυσης

PS=Άσχετο ότι δεν είχε καμία σχέση με την μέθοδο :p

ναι απλά κατα τα άλλα είχε μια παγίδα στο 3 θέμα αντί να σου δίνει το ω σου έδινε την συχνότητα και κατα τα άλλα αποτελούνταν το 80% από εναλλασσόμενο το διαγώνισμα :wall:

Link to comment
Share on other sites

ναι κάνει, ηλεκτρικά κυκλώματα , και ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ , απλά λέω ότι αμα γράψουμε με ανοιχτές τις σημειώσεις θα γίνει πανηγύρι (ακα δεν θα λύσουμε τίποτα απο πλευράς δυσκολίας θεμάτων)

Το αφησε ο ενας θεουλης (Μουτζουρης) για να το παρει ο αλλος? Καλη φαση :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Θα το καταλάβαινες αργά ή γρήγορα αν έκανες λάθος εκτίμηση,διότι στην ορίζουσα θα έβγαινε του κουτρούλη ο γάμος!

ναι έβγαινε ένα ρεύμα τις τάξεως των 1650 Ampere :hang3:

Link to comment
Share on other sites

Κανας πτωχειουχος τει αθ τει πειρ ηλεκτρονικος, η-υ-ς, ac/dc, μη/γος, κτλπ να μας πει σε ποσα εξαμηνα τελειωσε με το χαρτι του; Να παιρνουμε μια ιδεα οι λαμπιτες ποσο ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ειναι!

Link to comment
Share on other sites

Για να γίνει έρευνα στην Ελλάδα πρέπει να φέρεις όλα τα "μεγάλα ελληνικά μυαλά" που βρίσκονται έξω και να τους πληρώσεις. Δεν έχει νοήμα να τους φέρεις και να παίζουν τάβλι και φραπε. Πρέπει να έρθουν ξένοι και να επενδύσουν φτιάχνοντας ερευνητικές μονάδες και εξοπλισμό μερικών εκατ. ευρώ για να γίνει σοβαρή δουλειά. Είναι πραγματικά ήρωες όσοι κάνουν έρευνα (όση έρευνα μπορει να υπάρξει) στην Ελλάδα, κάτω από τις σημερινές συνθήκες.

BTW, στο τμημα αυτοματισμου που είμαι, δινει υποτροφια για αυτο το "Star Wars" πανεπιστήμειο. Παιδια... επαθα πλακα... τι Uber High Tech University ειναι αυτο:

Δειτε το βιντεακι απο την αρχη μεχρι το τελος. Είναι απλό εξωπραγματικές συνθήκες. Σαουδική Αραβία = πετρελαια!

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=sYR4_i-AQgc]Masdar Institute - YouTube[/ame]

Έγινε επεξεργασία από Dr.Paneas
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς ότι έπαθε ο mr Bean έπαθα σήμερα με τα μαθηματικά.

Είχα καταλάβει τα πάντα, έλυνα ασκήσεις, έβγαλα 2 φορές την ύλη, έλυσα με επιτυχία όλα τα θέματα των προηγούμενων 3 ετών (ακόμα και Σεπτεμβρίου), και όμως σήμερα χτυπούσαν το κεφάλι τους παιδιά θετικής - τεχνολογικής μέχρι το τελευταίο λεπτό.

Καταραμένο κάρμα! Ακόμα και όταν είμαι έτοιμος να γράψω μαθηματικά, πάντα θα με κυνηγάς. :wall:

Nevermind, next...

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς ότι έπαθε ο mr Bean έπαθα σήμερα με τα μαθηματικά.

Είχα καταλάβει τα πάντα, έλυνα ασκήσεις, έβγαλα 2 φορές την ύλη, έλυσα με επιτυχία όλα τα θέματα των προηγούμενων 3 ετών (ακόμα και Σεπτεμβρίου), και όμως σήμερα χτυπούσαν το κεφάλι τους παιδιά θετικής - τεχνολογικής μέχρι το τελευταίο λεπτό.

Καταραμένο κάρμα! Ακόμα και όταν είμαι έτοιμος να γράψω μαθηματικά, πάντα θα με κυνηγάς. :wall:

Nevermind, next...

έτσι είναι τα μαθηματικά πάντα, και εγώ το ίδιο έπαθα :p 4 έγραψα και συνολικά πρέπει να πέρασαν καμιά 10αριά άτομα :tomato:

Link to comment
Share on other sites

Έβαλε παλούκια, που τουλάχιστον μέχρι το 2008 δεν έβαζε. Σου λέω, είχα λύσει μόνος μου όλα τα παλιότερα θέματα. Είχα πάει με τόση αυτοπεποίθηση ότι θα γράψω άνετα ενα 7.

Να γραψα 4 - 4.5 ζήτημα. :getlost:

Link to comment
Share on other sites

Αισχος ε; Αλλα ειναι συχνο, ολοι διαβαζουν τα τελευταια θεματα και το ξερει ο κυριος δασκαλος οποτε το πιο πιθανο ειναι να μην βαλει κατι τοσο παρομοιο ή ιδιο.

Ο τελευταιος που εβαζε ιδια θεματα, εβαζε μεγαλα που απαιτουσαν αρκετη ενασχοληση μεχρι να τελειωσεις να βρεις το ακριβες αποτελεσμα οποτε ετσι καταφερενενε ναουμ και εξισορροπουσε το (ποσοι δινουν) / (ποσοι περνανε ) ratio.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.