Jump to content



Official "Πανεπιστήμιο & Τριτοβάθμια Εκπαίδευση" thread (UniLab)


hayabusa

Recommended Posts

Είναι την ίδια ημέρα τα συγκεκριμένα τμήματα.

Δήλωσε άλλα τμήματα(άλλες ώρες).

nope δεν γίνονται άλλες μέρες τα εργαστήρια, σε μας, βγαίνει ένα πρόγραμμα σαν του σχολείου όπου βλέπεις που μπορείς να πάρεις τα εργαστήρια σε σταντέ ώρες και μέρες...

δηλαδή Πέμπτη έχεις το Χ εργαστήριο από τις 8 το πρωί εως της 2μμ (2ωρα είναι τα εργαστήρια) και διαλέγεις ένα δίωρο , δεν μπορείς να το βάλεις άλλη μέρα γιατί δεν γίνετε :p δεν υπάρχει

Link to comment
Share on other sites

nope δεν γίνονται άλλες μέρες τα εργαστήρια, σε μας, βγαίνει ένα πρόγραμμα σαν του σχολείου όπου βλέπεις που μπορείς να πάρεις τα εργαστήρια σε σταντέ ώρες και μέρες...

δηλαδή Πέμπτη έχεις το Χ εργαστήριο από τις 8 το πρωί εως της 2μμ (2ωρα είναι τα εργαστήρια) και διαλέγεις ένα δίωρο , δεν μπορείς να το βάλεις άλλη μέρα γιατί δεν γίνετε :p δεν υπάρχει

Γνωρίζω πως βγαίνει το πρόγραμμα.

Φοιτητής σε ΤΕΙ είμαι και εγώ.

Αυτό που λέει όμως jio είναι περίεργο.

Το εργαστήριο 1 γίνεται μόνο την συγκεκριμένη ημέρα και ώρα;

Μόνο 1 τμήμα εργαστηριακό;

Σίγουρα θα γίνεται και διαφορετική ώρα και διαφορετική ημέρα εκτός και εάν κάνουν εργαστήριο με 100+ φοιτητές μέσα.

Δεν γίνεται να πέφτουν εργαστήρια το ένα πάνω στην ώρα του άλλου και να μην υπάρχει εναλλακτική,εφόσον μιλάμε για εργαστήρια του ίδιου εξαμήνου.

Link to comment
Share on other sites

Εγω υποψιαζομαι το να γινεται επιτηδες καθως τοσο καιρο δεν εχω παρατηρησει

κατι τετοιο. καλα κανετε και εστιαζεται στις λυσεις, αλλα

το πιο σημαντικο που μου φαινεται υποπτο ειναι πως ξαφνικα αλλαξαν ωρες και πηγαν "μονες" απο "ζυγες"

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα στην αίθουσα είχε σκατά στο πάτωμα. Κάποιος σκύλος μπηκε και εκανε την δουλεια του. Ο καθηγητης προσεχε να μη ντα πατήσει κανένας φοιτητής καθώς έμπαινε στην αίθουσα. Δηλαδη τι άλλο θα δουμε... :getlost:

Link to comment
Share on other sites

STEF club οποιος είναι τει αθηνας από το thelab να πάει στις αίθουσες στεφ πρώτο όροφο και στην αίθουσα που έχει μουσική να μπει μέσα και να πει labbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbb:p

μόνο labhtes οι άλλοι δρόμο

edit

fixed greekish

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

nope δεν γίνονται άλλες μέρες τα εργαστήρια, σε μας, βγαίνει ένα πρόγραμμα σαν του σχολείου όπου βλέπεις που μπορείς να πάρεις τα εργαστήρια σε σταντέ ώρες και μέρες...

δηλαδή Πέμπτη έχεις το Χ εργαστήριο από τις 8 το πρωί εως της 2μμ (2ωρα είναι τα εργαστήρια) και διαλέγεις ένα δίωρο , δεν μπορείς να το βάλεις άλλη μέρα γιατί δεν γίνετε :p δεν υπάρχει

Μήπως το ένα μάθημα του ενός εργαστηρίου είναι προαπαιτούμενο/αλυσίδα (δεν ξέρω πως τα λέτε) του αλλου μαθήματος?

Λόγο έλλειψη αιθουσών στην σχολή μου ήταν και είναι πάγια τακτική να βάζουν ίδιες ώρες μαθήματα ή εξέταση μαθήματος όταν το ένα ειναι προαπαιτούμενο του άλλου.

Έτσι κανείς φοιτητής δεν υπήρχε περίπτωση να πρέπει να είναι και στα 2 ταυτόχρονα.

Link to comment
Share on other sites

Στη νετ για γελια οι υφυπουργοι.

"Δε μας αρεσει το οτι οι πρυτανεις και οι διοικησεις τα χουν πλακακια με καθηγητες και φοιτητες και οι μεν ψηφιζουν τους δε κτλπ"

Πιο μετα,

"εχουμε κατσει με τους πρυτανεις και προσπαθουμε να προωθησουμε νεες μεθοδους"

ΑΝ ΣΑΣ ΤΗ ΣΠΑΕΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ οπως ειναι τωρα, αλλαχτε την κατασταση απο τη ριζα.

Γκ@μω τα συνεδρια και τις συνοδους με τους πρυτανεις που διαιωνιζουν τη σαπιλα.

Link to comment
Share on other sites

έχουμε και λέμε από "ράδιο αρβύλα" (όχι την εκπομπή) υπάρχει επίδομα που δίνετε στα άτομα που περάσανε όλα τα μαθήματα της εξεταστικής ή το 90% ?

αν ναι , ποια είναι τα κριτήρια

Link to comment
Share on other sites

Να μενεις μακρυα απο οτι εχεις δηλωσει ως κατοικια. (400-500χλμ ?) Πχ απο λημνο αν σπουδαζεις αθηνα το

παιρνεις αυτο το επιδομα

αυτό το ξέρω αλλά από ότι έμαθα πήρε άτομο το οποίο δεν είναι μακριά από τον τόπο του ...

Link to comment
Share on other sites

έχουμε και λέμε από "ράδιο αρβύλα" (όχι την εκπομπή) υπάρχει επίδομα που δίνετε στα άτομα που περάσανε όλα τα μαθήματα της εξεταστικής ή το 90% ?

αν ναι , ποια είναι τα κριτήρια

Να μενεις μακρυα απο οτι εχεις δηλωσει ως κατοικια. (400-500χλμ ?) Πχ απο λημνο αν σπουδαζεις αθηνα το

παιρνεις αυτο το επιδομα

ανεξαρτήτως εισοδήματος των γονιών;

πόσο είναι αυτό το επίδομα;

ισχύει για κάθε εξάμηνο ξεχωριστά;

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις τι, αν εχεις δυο κατοικιες, προφανως δηλωνεις την μακρινη, και την τωρινη ως προσωρινη, δε νομιζω να το ψαχνουν τοσο πολυ.

performer ανεξαρτητα φιλε μου σιγουρα μεχρι φετος.

Απο φετος ομως δε ξερω τι παιζει.

Link to comment
Share on other sites

μυρίσατε λεφτά και τρέξατε εγώ που δεν πρόκειται να πάρω :hang3:

(έτσι για το γαμώτο, να πάω να βγάλω και δίπλωμα)

1 φορά το χρόνο το παίρνεις

εδιτ hydra 1000 euros

εδιτ

http://www.tanea.gr/ellada/article/?aid=4556518

http://www.eimaifoititis.gr/foititis/epidoma-1000-euro

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.