Jump to content



Πρόβλημα με τον επεξεργαστή i7...?


Gorbi_gr

Recommended Posts

καλημέρα, χθες παρατήρησα κάτι αρκετά περίεργο με την βοήθεια ενος φίλου... το μηχάνημα μου βασίζεται σε έναν επεξεργαστή i7 930 @ 2.8Ghz δεν τον έχω πουσάρει ούτε έχω πειράξει ποτέ τις ρυθμίσεις του bios, η μητρική μου είναι μια Asus P6T SE. Το θέμα είναι οτι χθές που τρέξαμε το futurmark vantage ο φίλος παρατήρησε οτι στο CPU test 2 τα ops μου είναι πολύ ίγα για τον επεξεργαστή μου παίζουν απο 20 -23. Είναι πρόβλημα αυτό ή όντως ο επεξεργαστής μου μέχρι εκεί πάει? Απο HW δεν τα πάω και πολύ καλα... Ευχαριστώ όλους για τον χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Απλά ο φίλος σου έχει ενεργοποιήσει στα options του bench το "disable ppu".Αν το ξε-τσεκάρι τότε δε θα έχει τόσα frames στο cpu test2.

Εσύ τι κάρτα έχεις?Μία και ποια?Απλά ρωτάω αλλά όχι ότι έχει και τόση σημασία για το cpu test 2.Το μόνο που θα μπορούσες να κάνεις είναι να ενεργοποιήσεις και εσυ΄την εντολή που σου έγραψα παραπάνω και να το τρέξεις ξανά,αν έχεις Nvidia!

Link to comment
Share on other sites

Απλά ο φίλος σου έχει ενεργοποιήσει στα options του bench το "disable ppu".Αν το ξε-τσεκάρι τότε δε θα έχει τόσα frames στο cpu test2.

Εσύ τι κάρτα έχεις?Μία και ποια?Απλά ρωτάω αλλά όχι ότι έχει και τόση σημασία για το cpu test 2.Το μόνο που θα μπορούσες να κάνεις είναι να ενεργοποιήσεις και εσυ΄την εντολή που σου έγραψα παραπάνω και να το τρέξεις ξανά,αν έχεις Nvidia!

έχεις απόλυτο δίκιο!!!!

έτρεξα τα τεστ και όλα μια χαρά!!!

test2-6131.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.