Jump to content



Antivirus-Firewall @ Win2k3


YDinopoulos

Recommended Posts

Xτες εβαλα τα Win2k3. Δοκιμασα τα McAfee Viruscan και Personal, αλλα τζίφος. Επειδη με την Symantec δεν τα παω καλα, τι προτεινετε να βαλω; (NΑ παιζουν στα Win2k3..εννοειται :p )

A...oυτε το karspensky (πως στο δι@ολο λεγεται...) επαιξε !!!

Link to comment
Share on other sites

Εχθές που είχαμε παρόμοια συζήτηση με τον Chosen, πρότεινε το kerio .

Από ότι μου είπε, χρησιμοποιούσε το δωρεάν personal firewall 4(το οποίο δεν πάιζει σε 2003) και ήταν πολύ ευχαριστημένος.

Τον χάλασε βέβαια το ενσωματωμένο antivirus στην pro έκδοση, αλλά αυτό μπορεί να είναι και παραξενιά του Chosen, :p

Link to comment
Share on other sites

Antivirus θελει server edition..(εγω εχω βαλει το symantec corp 9) καλυτερο απο τα norton 2004,2003 και ελαφρυτερο

Για firewall zonealarm παιζει μια χαρα...

Τα εχω μια βδομαδα και ειμαι πολυ ικανοποιημενος....(better than XP)

Link to comment
Share on other sites

Τα καλύτερα firewall για τα γούστα μου είναι τα Kerio και Sygate..Το ZoneAlarm είναι ποιό εύχρηστο βέβαια αλλά εδώ μέσα είμαστε όλοι ψαγμένοι ούτως ή άλλως!!! (εεε?δεν είμαστε??)

Επίσης η τελευταία έκδοση του ZoneAlarm είναι χάλια μαύρα!Πολύ bug!!!Καλύτερα να την αποφύγετε και να ψάξετε για μία παλίοτερη.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από YDinopoulos

@Adams Το ZoneAlarm δεν θα το βαλω επειδη διανεμεται δωρεαν...Προτιμω τις πληρωτέες λύσεις ( ;) )

@RootX Δεν κατάλαβα...το PF4 (της Kerio) ΔΕΝ παιζει στα 2003 η παιζει ;;;

Δεν παίζει, μέχρι ΧΡ φθάνει η χάρη του(ίσως και επειδή είναι server τα 2003, μπορεί και στα 2000 server να μην παίζει) .

Link to comment
Share on other sites

Επειδη απο οτι εμαθα το μακαφυ δεν ειναι και ιδιαιτερα καλο αντιβαιρους + καθοτι το πισι θα παει συντομα για φορματ..,θα ηθελα -αν ειναι ευκολο - να μου ελεγε καποιος τα υπερ και τα κατα των αντιβαιρους που θεωρουνται καλα-να εχω μια καποια γνωση οταν ζητησω αλλαγη του μακαφυ.

Ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από paschalia

Επειδη απο οτι εμαθα το μακαφυ δεν ειναι και ιδιαιτερα καλο αντιβαιρους + καθοτι το πισι θα παει συντομα για φορματ..,θα ηθελα -αν ειναι ευκολο - να μου ελεγε καποιος τα υπερ και τα κατα των αντιβαιρους που θεωρουνται καλα-να εχω μια καποια γνωση οταν ζητησω αλλαγη του μακαφυ.

Ευχαριστω :)

Πασχαλίτσα, υπάρχουν ήδη 2 threads με αναφορά σε αντιβίρια.

Αυτό έχει να κάνει συγκεκριμένα με 2003 server λειτουργικό.

Link to comment
Share on other sites

To McAfee VirusScan Enterprise v7.1 ή 8,1 παιζει και αυτο σε 2003 ;)

Οσο για firewall το pro της zonealarm δεν ειναι τσαμπα αλλα δε θα κολλησουμε εκει απλα ηξερα οτι δουλευε σε 2003 και δεν εψαξα για αλλο.. :)

Link to comment
Share on other sites

Στα 2003 έχω βάλει Symantec Corporate 9, πολύ ελαφρύ κι αρκετά αποτελεσματικό. Αν εξαιρέσουμε τις χαζομάρες που έκανε στο update από το 8 στο 9 είμαι αρκετά ευχαριστημένος :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DJD

Στα 2003 έχω βάλει Symantec Corporate 9, πολύ ελαφρύ κι αρκετά αποτελεσματικό. Αν εξαιρέσουμε τις χαζομάρες που έκανε στο update από το 8 στο 9 είμαι αρκετά ευχαριστημένος :)

Eιναι αντιβιρι και πορτα μαζι ???

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.