Jump to content



πρόβλημα με IAStorDataMgrSvc.exe


andreas_a

Recommended Posts

παρατήρησα προ ημερών στη διαχειριση εργασιων των windows 7 οτι σε idle mode χωρις να τρέχει καμια εφαρμογή η χρήση του επεξεργαστη μου κειμενεται μεταξυ 5-25%, κοιτάω λοιπον στις διεργασιες και βλεπω οτι η χρηση αυτη προέρχεται απο την διεργασία που αναγράφω στον τίτλο.

απο τα λιγα που καταλαβαινω πρεπει να εχει σχέση με τον intel rapid storage manager.

To θεμα είναι...είναι φυσιολογικό η χρηση του επεξεργαστη να ειναι συνεχεια σε τετοιο επιπεδο λειτουγειας???

Διορθώνεται, τι είναι αυτο βρε παιδια???

Δε θυμαμαι οταν έστησα το pc να λειτουργουσε το cpu έτσι.

Πως να το διορθώσω???...το έχει παθει και κανεις αλλο αυτό να μου πει τι να κάνω??

ps: mobo: gigabyte z68 ud4, cpu: ι5 2500Κ, SSD: ocz vertex 3 120Gb, HDD: WD caviar green 1Tb

Link to comment
Share on other sites

Trimάρει τον SSD σου

αρα ειναι μια διεργασια η οποια πρεπει να εκτελειτε.

Θα κανω μια χαζή ισως ερώτηση.

αυτή η διεργασία εκτελείται συνέχεια, ή πρέπει να σταματάει κάποια στιγμή γτ εχω την εντύπωση οτι το cpu usage είναι κειμενομενο μεταξύ 5-25% συνέχεια?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.