Jump to content



ASUS 5970 - Gainward 295 GTX


amdnikos

Recommended Posts

Για την 5970 δε χρειάζεται να αναφέρω πολλά. Παραμένει από τις ναυαρχίδες σε επιδόσεις σήμερα. Αγοράστηκε από Πλαίσιο πριν 3-4 μήνες με εγγύηση 3 χρόνων. Δηλαδή έχει εγγύηση κάπου στους 32-33 μήνες ακόμα με απόδειξη αγοράς 6xx €. Δεν μπήκε ποτέ σε νερό-άζωτο και τα σχετικά. Τιμή 360 euro.

295 gtx υλοποίησης gainward single pcb. Απρόσμενα δροσερή με idle 30-35 και max temps 70-80 ανάλογα τα games. Αγορασμένη πέρυσι με εγγύηση τριών ετών από Πλαίσιο με απόδειξη 480 € αν θυμάμαι καλά, aka εγγύηση 2+ χρόνια. Τιμή 220 €

ΥΓ. Αναφέρω τιμές αγοράς για να καταλάβει ο κόσμος ότι δεν είναι από stock house aka περιορισμένη εγγύηση 6 μηνών.

Και οι δυο κάρτες είναι στα κουτάκια τους με ότι παρελκόμενο είχαν καθώς και απόδειξη αγοράς αυτών. Η 5970 είναι στο κουτί της περίπου 40 μέρες, όταν αγόρασα την 6990 και η 295 το ίδιο μιας και ο κάφρος τη χρησιμοποιούσα για physx στην 5970. :p

Θα προτιμούσα συνάντηση από Αθηνά, αλλά δεν έχω πρόβλημα να κάνω αποστολή με acs κατόπιν κατάθεσης χρημάτων σε τραπεζικό λογαριασμό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου. Θα σε ενδιέφερε ανταλλαγη της 5970 με δυο 5850 ( sapphire + asus ) στα κουτάκια τους άριστες μαζι με 2 waterblock ek acetal nickel ;;; Οι κάρτες είναι σε άριστη λειτουργικη κατάσταση και δεν ζοριζονται λόγω έλλειψης χρόνου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου. Θα σε ενδιέφερε ανταλλαγη της 5970 με δυο 5850 ( sapphire + asus ) στα κουτάκια τους άριστες μαζι με 2 waterblock ek acetal nickel ;;; Οι κάρτες είναι σε άριστη λειτουργικη κατάσταση και δεν ζοριζονται λόγω έλλειψης χρόνου.

Προφανώς όχι, μιας και είμαι εδώ και 1.5 μήνα σε 6990.

Benches μετά μουσικής :p . Παραμένει αρκετά ταχύτερη από 580gtx.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=twM0vtKME7w]‪Radeon HD 6970 vs GeForce GTX 580 Battle For Supremacy 2!!‬‏ - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.