Jump to content



Jailbreak αρχάριος


STINK

Recommended Posts

Λοιπόν θα ήθελα μία βοήθεια για να κάνω jailbreak μιας και δεν έχω ξανά ασχοληθεί.

H έκδοση iOS που φοράει είναι 4.3.0 αν και μπορούμε να το αναβαθμήσουμε αν χρειάζεται.

Οποιοδήποτε οδηγός θα ήταν πολύ χρήσιμος.

Κάτι που δεν έχω καταλάβει είναι το jailbreak ποιος το βγάζει και ποιά είναι η επίσημη ιστοσελίδα;

Link to comment
Share on other sites

Πρίν από όλα διάβασε αυτό :

Βαριέμαι να ψάχνω! - iPhonehellas.gr - iPhone 4 | 3GS | 3G - iPad - iPod Touch

Αφού κάνεις το jailbreak,

χρησιμοποίησε το pc suite for iphone, θα σου λύσει τα χέρια, γιατί αλλιώς θέλει πολύ ψάξιμο.

Link to comment
Share on other sites

Το να κάνεις το jailbreak δεν είναι τίποτα, απλά εγκαθιστάς την jailbroken έκδοση που θές, για μετά θέλει ψάξιμο.

Εγώ βαρέθηκα να ψάχνω και χρησιμοποίησα το παραπάνω πρόγραμμα, κάνει ότι θές.

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που δεν κάνεις Unlock, που μπορεί να σου χαλάσει το BootLoader και να μη δουλέψει ξανά το τηλέφωνο, όπου χάνεις και την εγγύηση, δεν έχεις τίποτα να φοβηθείς. Το Jailbreak απλά εγκαθιστά εκτός AppStore μια εφαρμογή, που είναι ένα AppStore απλά χωρίς την έγκριση της Apple. Τώρα, από εκεί και πέρα, το τι θα εγκαταστήσεις από εκεί, θέλει προσοχή όπως οτιδήποτε πειρατικό

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.