Jump to content



4670, να την αλλαξω?


cabdik

Recommended Posts

το μετράς και μια σε MKv playback? ή ότι άλλη χρήση του κάνεις?

ας πούμε σε real life χρήση.

τα 90w πολλά μου φαίνονται.

Η κατανάλωση του συστήματος που έχει τώρα κάπου εκεί είναι. Εμένα π.χ. με μητρική gigabyte 990XA ,μνήμες ddr3 1600mhz ,κάρτα ATI radeon HD6850 επεξεργαστή athlon 2 260 και δυο σκληρούς δίσκους έχει κατανάλωση σε ηρεμία 97W μετρημένο με μετρητή.

Link to comment
Share on other sites

και η οθόνη σε αυτα τα watt?

δεν έχω μετρήσει με αμπερόμετρο στην μπρίζα αλλά το Ups μου έδειχνε σημαντικά χαμηλότερα νούμερα +με την οθόνη πάνω με πολυ πιο βαρβάτα μηχανήματα απο αυτά που λέτε....

μπορεί να έλεγε και ********, αμα το έχετε μετρήσει έτσι θα ναι.

Link to comment
Share on other sites

και η οθόνη σε αυτα τα watt?

δεν έχω μετρήσει με αμπερόμετρο στην μπρίζα αλλά το Ups μου έδειχνε σημαντικά χαμηλότερα νούμερα +με την οθόνη πάνω με πολυ πιο βαρβάτα μηχανήματα απο αυτά που λέτε....

μπορεί να έλεγε και ********, αμα το έχετε μετρήσει έτσι θα ναι.

ναι και την οθονη, γιατι τα εχω σε ενα πολυπριζο πυργο-οθονη και τα μετραω μαζι. η οθονη ειναι μια Fujitsu 20'' με Eco mode. τωρα κατα ποσο αυτο το eco κανει δουλεια δεν το εχω τσεκαρει!

θα το μετρησω και μια μονο πυργο παντως, για να ειμαστε οκ!!

αλλα το πισι, σε σχεση με αυτα που εχει πανω, νταξ.... δεν λεω οτι ειναι ενεργοβορο!!! προς θεου!

3xHDD, 2χVGA, 2 χ DVDRW, καρτα ηχου, 2 ανεμιστηρια, 1 εξωτερ.δισκο USB...!! μην ειμαι και αχαριστος..!!

παντως για διαφορα 20-30W, απο οτι βλεπω, και οπως λετε -οι περισσοτεροι τουλαχιστον- δεν αξιζει αλλαγη!!

παρα μονο αργοτερα, οπως λεει και ο ΑΤΙΜΑΝ, να περιμενουμε τις HD7000...!!! :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.