Jump to content



Προβλημα με Laptop


panosk82

Recommended Posts

υπερβολική ζέστη και απ'οτι φαίνεται τα laptops τα φτύνουν :wassat:

Μπορεί να έχει χαλάσει ένα από τα ακόλουθα (ο συνδυασμός τους είναι σπάνιος) :

Μητρική ,κάρτα γραφικών (ενσωματωμένη ή μη) ή μνήμη ram

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που κάνει είναι να δίνει ρεύμα τίποτα άλλο, ούτε ανεμιστηρακι δουλεύει ούτε δίσκος ούτε τίποτα αλλά δεν κάνει και κάποιον ήχο.Μπορώ να βρω μόνος μου τι πρόβλημα έχει;

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που κάνει είναι να δίνει ρεύμα τίποτα άλλο, ούτε ανεμιστηρακι δουλεύει ούτε δίσκος ούτε τίποτα αλλά δεν κάνει και κάποιον ήχο.Μπορώ να βρω μόνος μου τι πρόβλημα έχει;

Αν έχεις χρόνο και όρεξη όλα γίνονται...αρκεί να πιάνουν και λίγο τα χέρια σου :p

Πες μας ποιό μοντέλο είναι να σε βοηθήσουμε όσο μπορούμε :)

Link to comment
Share on other sites

είναι στήν εγγύηση ναι ή όχι εάν ναι τότε το πάς με την μία στο πλαίσιο για έλεγχο και θα απετήσης αντικατάσταση του λάπτοπ εάν είναι οτιδήποτε καμένο αν όχι τότε έχουν το λόγο τα κατσαβίδια εάν δεν μπένει ούτε στο βιος μάλον η μητρήκη το είπε το ποίημα

Link to comment
Share on other sites

είναι στήν εγγύηση ναι ή όχι εάν ναι τότε το πάς με την μία στο πλαίσιο για έλεγχο και θα απετήσης αντικατάσταση του λάπτοπ εάν είναι οτιδήποτε καμένο αν όχι τότε έχουν το λόγο τα κατσαβίδια εάν δεν μπένει ούτε στο βιος μάλον η μητρήκη το είπε το ποίημα

Το λαπτοπ είναι 5 χρόνων οπότε εγγύηση δεν έχει απλά έλεγα να προσπαθήσω μόνος μου να το φτιάξω γιατί νομίζω το service δεν συμφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Πιθανον ειναι προβλημα με το motherboard και αν το πας στο Πλαισιο θα σου ζητησουν 300-350 ευρω. Πηγαινε το ομως δε χανεις τιποτα,αλλα κοιτα και μηπως βρεις καμια μεταχειρισμενη απο ebay η κανενα ολοκληρο laptop για ανταλλακτικα

Link to comment
Share on other sites

Αναβει καποιο φωτακι οταν δινεις ρευμα?Υπαρχει περιπτωσει να αναβοσβηνουν συνεχομενα καποια λαμπακια?

Ανάβει μόνο το φως που δείχνει ότι παίρνει ρεύμα κατά τα άλλα είναι νεκρό.

Link to comment
Share on other sites

Ανάβει μόνο το φως που δείχνει ότι παίρνει ρεύμα κατά τα άλλα είναι νεκρό.

Βασικα ξεκινα δοκιμαζοντας να βγαλεις καμια μνημη η αν εχεις 2 dimakia να τα τεσταρεις εναλαξ.Ο ανεμιστηρας ακουγεται-φενεται να δουλευει?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.