Jump to content



Πηρα Sapphire X800PRO και το XT mod απετυχε...


brwmogazos

Recommended Posts

Μου ηρ8ε σημερα η X800PRO και την πειραξα αμεσως.

Core

215raacga11f

g88805.1

0420aa

3 φορες δοκιμασα και στην τελευταια χαραξα με κοπιδι πανω στο core και μετα παλι περασμα με αγωγιμη μπογια...παλι τιποτα 12 pipelines

αποτυχια...την εβαλα για πουλημα ηδη...μαλλον 8α περιμενω να ερ8ει καμια XT η 6800GT...

X800PRO.jpg

Link to comment
Share on other sites

της εκανα ενα 3ντι μαρκ

25500 με 4.2 γιγα επεξεργαστη και 5/4 2.5 2 2 5 μνημες...

βασικα δεν ξερω γιατι αλλα γενικα ουτε σουπερ πι ουτε σε αλλα μετροπρογραμματα παει καλα το πισι μου....παλια με λιγοτερα μεγαχερτζ εβγαζα πιο εφκολα 33δευτερα σουπερ πι..

μονο μνημη εχω αλλαξει απο τις ΒΗ5...

8ελει και το λειτουργικο ενα κα8αρισμα...χεχε

πουλη8ηκε

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Brwmogazos

της εκανα ενα 3ντι μαρκ

25500 με 4.2 γιγα επεξεργαστη και 5/4 2.5 2 2 5 μνημες...

βασικα δεν ξερω γιατι αλλα γενικα ουτε σουπερ πι ουτε σε αλλα μετροπρογραμματα παει καλα το πισι μου....παλια με λιγοτερα μεγαχερτζ εβγαζα πιο εφκολα 33δευτερα σουπερ πι..

μονο μνημη εχω αλλαξει απο τις ΒΗ5...

8ελει και το λειτουργικο ενα κα8αρισμα...χεχε

πουλη8ηκε

Θα αγοράσεις πάλι Pro ή θα πας σε XT τελικά ?

Link to comment
Share on other sites

Οχι παιδια

δεν χρειαζεται το bios για να ξεκλειδω8ουν τα pipes...

το bios 8α σε βοη8ησει να ανεβασεις καλυτερα τα κλοκς σου...

τα pipes δεν εχουν καμια σχεση...

πηρε και ενας φιλος μου...απο το ιδιο μαγαζι διαφορετικο κορ αλλα απετυχε και αυτου...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Brwmogazos

Οχι παιδια

δεν χρειαζεται το bios για να ξεκλειδω8ουν τα pipes...

το bios 8α σε βοη8ησει να ανεβασεις καλυτερα τα κλοκς σου...

τα pipes δεν εχουν καμια σχεση...

πηρε και ενας φιλος μου...απο το ιδιο μαγαζι διαφορετικο κορ αλλα απετυχε και αυτου...

Ατυχία δηλαδή...

:( :( :(

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια θα μας τρελανεται...........

Δεν δουλευει χωρις το bios απο την ΧΤ......

Για αυτο δεν πετυχε!!!!!!!!

Yes, that is the clue. The Net has recently been updated with new materials that claim these contacts can unlock PRO's 4 pipelines to make the chip into XT. The dot between PRO's left contacts results from the laser cutting the connection between them. Thus, we only need to connect the contacts and flash XT's BIOS in order to make PRO into XT.

http://www.digit-life.com/articles2/radeon/rx800-3.html

Link to comment
Share on other sites

Αφου δεν πετυχε γιατι σε overclockers.co.uk εχω δει 2 τουλαχιστον ατομα να την ξεκλειδωνουν ΧΩΡΙΣ να βαλουν XT bios????

Συνδεοντας τα κοντακτς σου δινει 16 pipes μετα κλοκαροντας την καρτα σου σε ΧΤ βλεποντας αν το σηκωνει τοτε την φλασαρεις και σε ΧΤ απλα εχεις ενα error απο το theater chip σε device manager...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kallileo [Χθες, στις 21:25]

E, βαλτο εσυ και δες!!!!

Εισαι σιγουρος οτι τα βραχικυκλωσες σωστα???

Καταρχας η καρτα πουλη8ηκε...

Σε XS τα ιδια βλεπω...γιατι επιμενεις τοσο?

πριν κατι χρονια ξεκλειδωνα ΧΤ επεξεργαστες...δεν ηταν κατι καινουριο για μενα..

3 φορες εκανα την επεμβαση...και την τελευταια χαραξα ακομα και πανω στο τσιπ μεχρι να βρω χαλκο...

Οπως σου ειπα και πριν το μοντ γινεται για να παρεις τα 4 pipes...το φλασαρισμα γιατι κλοκαρει και καλυτερα η καρτα...

Εχω παραδειγματα να σου δειξω...

ενας φιλος που πηρε την καρτα του την παρασκευη το ιδιο...και με ΧΤ μπαιος απετυχε...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.