Jump to content



Χαμηλές ταχύτητες με file hosters


npetras

Recommended Posts

Το τελευταίο 3ημερο έχω παρατηρήσει οτι οι ταχύτητες rapidshare , megaupload σέρνονται . Κατεβάζω πάντα απο 1,5 με 1,6 mb και τις τελευταίες μέρες κατεβάζει με μέγιστο τα 500kbs. Εσείς έχετε παρατηρήσει κάτι ανάλογο ; Εχω Wind-Tellas provider ,βγάζω στα 16MBit και το πρόβλημα το έχω προσέξει και απο το δικό μου pc και απο το laptop της γυναίκας . Έχω κάνει ξανά retraining το router ,ξανασυνδέεται κοντά στα 16mbit αλλα πάλι τα ίδια . Μέχρι προχτές πετούσε . Ξέρετε τίποτα για τυχόν αναβάθμιση ή πρόβλημα στο δίκτυο της Tellas ; Δεν πρόλαβα να δοκιμάσω torrents .

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τους DNS της Tellas.

Έχω σχεδιάσει κάποια site και έχω siteup monitor (έλεγχος κάθε 1 λεπτό) σε όλα, που μου δείχνει 100% uptime.

Όταν προσπαθώ να μπω από το pc μου (σύνδεση Telllas-Wind) μπορεί να μπεί και με την 4η προσπάθεια.:confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ για το οφτοπικ....αλλα σοβαρευτηκε το rapidshare?Μολις εβαλα, χωρις λογαριασμο εννοειται, 3 παραλληλα downloads και τα κατεβασε χωρις καν waiting time....:neo:

Ξερει κανεις τι παιζει?Τα τελευταια χρονια εκανα μποικοταζ στο rs για το ειχαν παρακανει με τα ορια στο download και τα multiple ips...Απ οτι βλεπω και στα sites εχουν σταματησει να βαζουν rs link... Επιασε το μποϊκοταζ :p ?

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ για το οφτοπικ....αλλα σοβαρευτηκε το rapidshare?Μολις εβαλα, χωρις λογαριασμο εννοειται, 3 παραλληλα downloads και τα κατεβασε χωρις καν waiting time....:neo:

Ξερει κανεις τι παιζει?Τα τελευταια χρονια εκανα μποικοταζ στο rs για το ειχαν παρακανει με τα ορια στο download και τα multiple ips...Απ οτι βλεπω και στα sites εχουν σταματησει να βαζουν rs link... Επιασε το μποϊκοταζ :p ?

Απλά την έκανε όλος ο κόσμος και είπαν να συμμορφωθούν για να τους κερδίσουν πίσω. Αλλά μετά τα ίδια θα κάνου. Ρε αντε από εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.