Jump to content



Scythe Universal Retention Kit 3


sofix

Recommended Posts

Scythe Universal Retention Kit 3

ξερει κανεις αν υπαρχει αυτο στην ελλαδα και σε τι τιμη μπορω να το βρω?

εχω μια scythe infinity/mugen η οποια ειναι με push pins, ενα εκ τον οποιων εχει παρει δρομο και μου φαινεται οτι δεν στηριζεται καλα..

οπότε ψαχνω κατι σε πατεντα με βιδες ή αν δεν συμφερει να παρω καμια αντιστοιχη νεα ψυκτρα φτηνη(μιας και δεν ξερω ποσο θα κρατησω ακομα τον Q6600) και φυσικα αναλογων ικανοτητων με αυτη που εχω..

Link to comment
Share on other sites

χτες εφυγε mail @ scythe US & scythe EU

σημερα ελαβα απαντηση απο Germany,Scythe EU

Dear Mr.Sofos,

The Greek reseller to buy from us is not much product. (μαλλον εννοει οτι δεν υπαρχει Ελλαδα το προιον που ζητησα..?)

We can offer you new push-pins bracket for 5 € inkl.porto (see attached files).

You can pay by Paypal or bank transfer.

Best regards

Viktor Dillmann

o Βικτωρας θελει και 5 ευρωπουλα για 4 new push pins.. :tomato:

του απαντησα οτι δεν θελω ξανα πλαστικα,αλλά μεταλλικο bracket kit με βιδες,αν υπαρχει διαθεσιμο(ελπιζω να μην το χρεωνουν οσο μια νεα scythe mugen 3)

edit

απαντησε καπακι ο Βικτωρας(ωρε μπραβο ταχυτητα η scythe)

το μοντελο μου δεν υποστηριζεται για μεταλλικο bracket..οπότε μονη λυση τα 5 ευρω για νεα πλαστικα push pins..

Dear Mr. Sofos,

Mugen (SCINF-1000) is very old model, has no threaded holes for the metal retention brackets.

See attached files.

Please don't hesitate to contact me if you have any questions or require

further information. Thank you again for your interest in Scythe item.

Your Ticket-ID: ****

Ticket-Status: open

Best regards,

Viktor Dillmann

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εάν σε ενδιαφέρει μπορεί να το φέρει το eworld.com.gr Ο κόσμος της Πληροφορικής με κόστος περίπου 12,50 € και μιλάμε πάντα για το παρακάτω kit Universal Retention Kit 3: CPU K?hler, L?fter, L?ftersteuerung, PC Netzteile von Scythe .

Link to comment
Share on other sites

εν τω μεταξυ πουθενα δεν βρηκα στο site compatibility list with coolers..νομιζα ειναι universal και κανει για ολα,ακομα και τα discontinued..

anyway,τι προτεινετε σαν φτηνη λυση ψυξης με επιδοσεις κοντα στην αρχαια mugen του 2006...?

λυσεις των 35+ ευρω,απορριπτονται,θα μεινω με τα 3 push pins και το 1 σπασμενο...

Link to comment
Share on other sites

εν τω μεταξυ πουθενα δεν βρηκα στο site compatibility list with coolers..νομιζα ειναι universal και κανει για ολα,ακομα και τα discontinued..

anyway,τι προτεινετε σαν φτηνη λυση ψυξης με επιδοσεις κοντα στην αρχαια mugen του 2006...?

λυσεις των 35+ ευρω,απορριπτονται,θα μεινω με τα 3 push pins και το 1 σπασμενο...

COOLER :: Cpu Cooler Corsair Air Series A70 for Intel and AMD Socket 775 / 1156 / 1366 / AM2 / AM3 - Visionstudio.gr

Eγω θα ελεγα να κοιταξεις την Α70 πιστευω για τα λεφτα τις αρκετα καλη

Link to comment
Share on other sites

Εγώ, με ανάλογο θέμα, έκανα τη δουλειά μου με τα παρακάτω:

CoolerMaster Bracket Cpu Cooler (RR-ACC-1366-GP) - Ψύκτρες - plaisio.gr

CoolerMaster LGA 775/1156/1366 CPU Cooler Bracket - Ψύκτρες - plaisio.gr

Είναι τόσο μικρό το κόστος, που δε χάνεις κάτι να το δοκιμάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ, με ανάλογο θέμα, έκανα τη δουλειά μου με τα παρακάτω:

CoolerMaster Bracket Cpu Cooler (RR-ACC-1366-GP) - Ψύκτρες - plaisio.gr

CoolerMaster LGA 775/1156/1366 CPU Cooler Bracket - Ψύκτρες - plaisio.gr

Είναι τόσο μικρό το κόστος, που δε χάνεις κάτι να το δοκιμάσεις.

ο τύπος απο support scythe,ειπε οτι δεν γινεται να προσαρμοστεί καποιο μεταλλικο bracket,γιατι δεν εχει αντίστοιχες τρυπες/υποδοχες η mugen πρωτης γενειάς..

βεβαια για 1,80 δεν χανω τιποτα..

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω..

θα τσιμπησω ενα για πλακα..ευτελες ποσο...λεφτα υπαρχουν..

:tomato:

μη σου πω οτι θα παω με την mugen στο χερι πλαισιο:p

mugen (infinity) 1ης γενειάς Vs corsair A70 αξιζει η μεταβαση..?

η παλια και γερικη mugen εχει 5 heatpipes ενω η φρεσκια Α70 4 (ομως ειναι direct-contact heatpipes..)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω..

θα τσιμπησω ενα για πλακα..ευτελες ποσο...λεφτα υπαρχουν..

:tomato:

μη σου πω οτι θα παω με την mugen στο χερι πλαισιο:p

mugen (infinity) 1ης γενειάς Vs corsair A70 αξιζει η μεταβαση..?

η παλια και γερικη mugen εχει 5 heatpipes ενω η φρεσκια Α70 4 (ομως ειναι direct-contact heatpipes..)

ΓΙα εμένα αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

οκ η mugen τα επαιξε τελειως.. πλεον με το ζορι στεκεται..

για την ωρα ειμαι με ιντελ ψυκτρα και ολα default..δωστε τα φωτα σας τι υπαρχει στην αγορα για τον q6600, max 35 euros και προφανως να κανει και σε μελλοντικη αναβαθμιση...

αν και δεν ξερω τι θα βρω πατρα αυριο σαββατο...οπότε με βλεπω απο Δευτερα...

ακυρο

πριν απο αγορα θα δοκιμασω και τη λυση με τα kit με βιδες,απο αλλες εταιριες οπως ειπε σε προηγουμενα ποστ Wizard! ,αλλα αν δεν κατσει να εχω ετοιμη λυση απο δευτερα για αγορες....

Link to comment
Share on other sites

Που πηγαν οι καλες εποχες που θα περνουσες απο το σπιτι να καβατζωνοσουν...

Παλια ο gznp μου ειπε το εξης... "Δοκιμασες μηπως πιανει καλυτερα αν βγαλεις και 2ο πιαστρακι και αφησεις 2 διαγωνια να την πιανουν?"

Εγω ειμαι ετσι με το block κανα 6μηνο τωρα και ειναι στους 50-55 load o 920... Βεβαια αυτο σε βαση με βιδες... Με push pins δεν ξερω κατα ποσο δουλευει το ιδιο αξιοπιστα.

Link to comment
Share on other sites

Άμα μπορείς να διαθέσεις 4e +ταχυδρομικά πάνω από το budget σου η Α70 νομίζω είναι μονόδρομος. Πολύ value για τέτοια τιμή. Αλλιώς σταθερές αξίες στην coolermaster 212 ή κάποια μεταχειρισμένη. Πιθανολογώ,μιας και θα σου μείνει καβάτζα και ο ανεμιστήρας της scythe, ότι μπορείς να βρεις μία megahalems 2ρο χέρι στα 35.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.