Jump to content



Scythe Universal Retention Kit 3


sofix

Recommended Posts

[MENTION=1498]SLN[/MENTION] δοκιμασα και με 2,αλλα τζιφος..γενικα σαν να εχουν χαλαρωσει ολα τα pins..μολις την παταω απο πανω με το χερι πεφτει 10 βαθμους αστραπιαια..μαλλον δεν αρκουν 2 για να κρατησουν το γομαρακι..

θα δοκιμασω γυρνωντας απο δουλεια καποιο κιτ απο αλλη εταιρια,μηπως κανουν οι βιδες και το backplate και το βιδωσω μεσα στις τρυπες που περνανε τα push pins..

αλλα επειδη γερασα και ειμαι ραθυμο αγορι πλεον,μπορει να παρω καμια true spirit ή A50 να τελειωνω..

εξαλλου τωρα με Παπαδημο,λεφτα υπαρχουν :p

Link to comment
Share on other sites

@SLN δοκιμασα και με 2,αλλα τζιφος..γενικα σαν να εχουν χαλαρωσει ολα τα pins..μολις την παταω απο πανω με το χερι πεφτει 10 βαθμους αστραπιαια..μαλλον δεν αρκουν 2 για να κρατησουν το γομαρακι..

θα δοκιμασω γυρνωντας απο δουλεια καποιο κιτ απο αλλη εταιρια,μηπως κανουν οι βιδες και το backplate και το βιδωσω μεσα στις τρυπες που περνανε τα push pins..

αλλα επειδη γερασα και ειμαι ραθυμο αγορι πλεον,μπορει να παρω καμια true spirit ή A50 να τελειωνω..

εξαλλου τωρα με Παπαδημο,λεφτα υπαρχουν :p

Aμα σου εχουν χαλαρωσει τα Pin στειλε ενα μυνημα στο κοπριτη να σου φερει αυτα

ειναι κριμα να αγορασεις ψυκτρα οταν μπορεις να το φτιαξεις

Link to comment
Share on other sites

δεν βρηκα πουθενα καποιο ετοιμοπαραδοτο κιτ,γυρισα σπιτι και αφησα 2 pins διαγωνια( sln credits) και με ενα tire up "επιασα" τις αλλες 2 τρυπες,πισω απο μητρικη ..

βραχοσταβλος η ψυκτρα με το tire up.. αφου σκεφτομαι να βγαλω και τα αλλα 2 και να βαλω χιαστι 2 tire ups να τελειωνουμε.. :dance3:

σολωνα κανε μου μια μελετη για tire up fatigue under thermal load ~60-70 C...βαλε σημεια διαρροης,υαλωδης μεταπτωσεις τα παντα ολα και βρες ποτε θα πεσει η mugen στον πατο του κουτιου..:hang3:

Link to comment
Share on other sites

Ρε [MENTION=3150]sofix[/MENTION], πλάκα μΕ κάνεις; Ακόμα με αυτό παιδεύεσαι; Στείλε μου μια διεύθυνση να σου στείλω το δικό μου να κάνεις τη δουλειά σου. Σε ένα κουτί το έχω και κάθεται! Σε 3 μέρες θα το έχεις

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μόνος σου είπες .Αγόρασε 4 βίδες - μάλλον Μ4 είναι - και 8 παξιμάδια και όρμα . Εγώ τα αγόρασα από πράκτικερ γιατί τις βρήκα τυχαία σε inox αλλά φαντάζομαι θα βρεις και αλλού. Μόνο πάρε και πλαστικές ροδέλες για την μητρική ή βάλε 2 στρώσεις μονωτική ταινία.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.