Jump to content



οδηγιες για cable sleeving


louros71416003434

Recommended Posts

Επίσης στην εικόνα που βλέπεις είναι 4 καλώδια μαζί, αλλα αν έχεις όρεξη,

μπορείς να τα κάνεις και ένα-ένα.

Kανε το topic που σου ειπα πιο πανω αν θες να συζητησουμε παραπανω και παλι 1-1 να τα κανεις το θερμοσυστελομενο απαξ και ζεσταθει και μαζεψει δεν ειναι ευκαμπτο

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply
Την φωτό την βλέπω, κάτι δικό σου χειροποίητο δεν είδα όμως και στεναχωριέμαι.

Κοίτα κάτι χειροποίητο για να συγκρίνεις:

Με μακαρόνι.

1000734v.jpg

Με sleeve.

1001873f.jpg

1002483mt.jpg

Δίσκοι.

1020184.jpg

4πινο μητρικής.

1001860s.jpg

Εφαρμογή sleeve σε rca.

1002328l.jpg

Πώς θα σου φαινόταν το συνολικό αποτέλεσμα αν ήταν με μακαρόνι αντί sleeve?

(sorry για το μέγεθος αλλά πρέπει να φανούν οι λεπτομέρειες)

1002325w.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για κάτσε! Είδες ότι είπα είναι καλύτερο το sleeve αλλα είναι μόνο για χομπίστες?

Το ότι το θερμοσυστελλόμενο αντι του sleeve το χρησιμοποιούν οι επαγγελματίες το παραβλέπεις?

Το κόστος αγοράς του ενος υλικού και του άλλου, πάλι το παραβλέπεις?

Link to comment
Share on other sites

Για κάτσε! Είδες ότι είπα είναι καλύτερο το sleeve αλλα είναι μόνο για χομπίστες?

Το ότι το θερμοσυστελλόμενο αντι του sleeve το χρησιμοποιούν οι επαγγελματίες το παραβλέπεις?

Το κόστος αγοράς του ενος υλικού και του άλλου, πάλι το παραβλέπεις?

Μπορεις να μου πεις εστω 1-2 εφαρμογες που βαζουν θερμοσυστελομενο οι επαγγελματιες για να βελτιωσουν την ενφανιση και οχι για λειτουργικους σκοπους

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να σου πω ότι για να μονώσουν και για να ομορφύνουν οι κατασκευές χρησιμοποιούν θερμοσυστελλόμενο στα καλώδιά τους.

Ποιες ειναι οι εφαρμογες που βαζουν θερμοσυστελομενο για να ομορφυνουν κατι θελω οτι λογια του αερα Δεν θυμαμε αν εχω δει πουθενα πανω απο 10 αντε 15 ποντους θερμοσυστελομενο

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, ας πούμε είμαι ηλεκτρονικός, ας πούμε και στις κατασκευές μου μέσα στις πλακέτες χρησιμοποιώ εγώ και οι συνάδελφοί μου θερμοσυστελλόμενο.

σε πλακετα που αφου κατασκευαστει δεν θα δει ποτε το φως του ηλιου ? συγκεκριμενο παραδειγμα θελω κατι που να φαινετε

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η πλακέτα που σε λέω φαίνεται, αλλα anyway...

Να σε το πώ αλλιώς, που μπορεί να φαίνεται πέρα απο τους χομπίστες του modders που φτιάχνουν τα κουτιά τους?

Γιατί εγώ μπορώ να σε πω θερμοσυστελλόμενο, σε μηχανή αυτοκινήτου ή μηχανή δίκυκλο ας πούμε που φαίνονται όλα βρέξει χιονίσει.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η πλακέτα που σε λέω φαίνεται, αλλα anyway...

Να σε το πώ αλλιώς, που μπορεί να φαίνεται πέρα απο τους χομπίστες του modders που φτιάχνουν τα κουτιά τους?

Γιατί εγώ μπορώ να σε πω θερμοσυστελλόμενο, σε μηχανή αυτοκινήτου ή μηχανή δίκυκλο ας πούμε που φαίνονται όλα βρέξει χιονίσει.

Μα αυτο ειναι το Θεμα εδω μιλαμε για μια συγκεκριμενη ομαδα ανθρώπων που ασχολουντε με κατι συγκεκριμενο

Στα αυτοκινητα και στις μηχανες ειναι καθαρα για προστασια οχι για ενφανιση (Ουτε στο gsxr μου αλλα ουτε στο Faser του αδερφου εχει καπου ενφανη θερμοσυστελομενο )στο gsxr το εχω λυση τα πλαστικα αρκετες φορες δεν θυμαμε να ειδα καπου θερμοσυστελομενο

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ. Εγώ σε είπα παραδείγματα, βέβαια δε σε άρεσαν, πάμε παρακάτω...

Που μπορεί να φαίνεται το "διχτάκι" πέρα απο τους χομπίστες του modders που φτιάχνουν τα κουτιά τους?

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ. Εγώ σε είπα παραδείγματα, βέβαια δε σε άρεσαν, πάμε παρακάτω...

Που μπορεί να φαίνεται το "διχτάκι" πέρα απο τους χομπίστες του modders που φτιάχνουν τα κουτιά τους?

Αυτο ειναι που δεν καταλαβαινεις σου ειπα εδω μεσα και οποιος κατσει να ασχοληθει με sleeve το κανει κατα πρωτον για τον ευατο του επειδη γουσταρει να ασχολητε και θελει ενα καθαρο σημαζεμενο κουτι και μετα για τους αλλους οποιος ασχολητε και το δει θα ξερει τι βλεπει αν πας να το δειξεις σε καποιον ασχετο θα του φανει απλα ενας ακομα υπολογιστης

Link to comment
Share on other sites

Anyway... δε μπορώ άλλο! Πιστεύω το έχουμε εξαντλήσει το θέμα.

Εμένα με αρέσει το θερμοσυστελλόμενο, εσένα το διχτάκι.

Εσύ χρησιμοποιείς το διχτάκι, εγώ το θερμοσυστελλόμενο και είμαστε όλοι ευχαριστημένοι!

Και δεν είναι επειδή δεν έχω τίποτα άλλο να πώ, απλά φτάνει...

Link to comment
Share on other sites

Anyway... δε μπορώ άλλο! Πιστεύω το έχουμε εξαντλήσει το θέμα.

Εμένα με αρέσει το θερμοσυστελλόμενο, εσένα το διχτάκι.

Εσύ χρησιμοποιείς το διχτάκι, εγώ το θερμοσυστελλόμενο και είμαστε όλοι ευχαριστημένοι!

Και δεν είναι επειδή δεν έχω τίποτα άλλο να πώ, απλά φτάνει...

Περιμενουμε ομως και ενα Poll που ειπες θα κανεις

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

μπήκα να χαζέψω καμια φωτο απο sexy ντυμένα 24αρια και βλέπω οτι το thread εχει αναλωθεί στην Γεωργία Βασιλειάδου των sleeves (AKA μακαρόνι), Τα γούστα πληρώνονται πάντα έτσι θα είναι. Αν το δούμε κλινικά το θεμα, να δίνεις 100ε μονο για να ντύσεις τα καλωδια, είναι τουλάχιστον χαζό. Αν το βλέπαμε κλινικά όμως δεν θα είμασταν σε αυτο το forum.

my 2 cents

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.