Jump to content


Athens Wireless Metropolitan Network


YDinopoulos

Recommended Posts

Θα ηθελα να μαθω απο εσας που εχετε συνδεθει, αν αξιζει να μπω και ποσα € σας πηγαν ολα τα hardware. Επίσης με ποσα Κbps κανετε Dοwn/upload.

(Ασχετα με το Quickstart και το FAQ της σελιδας)

Link to comment
Share on other sites

εχω εξοπλισμο...

το παλευω...

αλλα μαλλον παω για καινουρια πραγματα δλδ εχω pci αλλα θα παρω εξωτερικη ασυρματη συσκευη...

Με ενα λινκ τεστ εβγαλα 500kb/s download.... απο τον κομβο

αλλα απο εκει και περα το χαος...μεγαλη ιστορια

κοστος ως τωρα

Εξοπλισμος: 150 με δανεικη κεραια προς το παρον....

το καλο ειναι οι γνωσεις που αποκτας

Link to comment
Share on other sites

Να κανω κι εγω μια ερωτησουλα...αν μπουμε τι κερδιζουμε? Εννοω τι μας προσφερει ολο αυτο?

Και γενικα οποιος εχει χρονο ας μου εξηγησει ή ας μου δωσει ενα λινκ που να λεει τα παντα γυρω απο το θεμα..

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα η δικια μου μητρικη εχει ενσωματωμενο wi-fi slot.

Τι χρειαζεται να παρω επιπλεον και τι κοστος θα εχει?

Επισης ξερει κανεις τι παιζει με το wi-fi στο Ηρακλειο?

Εχω ακουσει οτι υπαρχουν καμποσοι χρηστες αλλα δεν ειμαι και σιγουρος

Link to comment
Share on other sites

Φανη,μίλαγα στο GrNet @ #AWMN χτες με κατι παιδια και για εναν μετριο εως καλο εξοπλισμο, θα πας στα 170-200€.

Και εγω μαλλον επειδη ειμαι σε παρα πολυ καλο σημειο, ειπαν να βαλουμε ενα Access Point στην ταρατσα.

Παντως γελιο θα εχει!

Link to comment
Share on other sites

Γνωστοι γινονται αν μπεις στην παρεα. Και απο το πουθενα σε μια μερα γνωρισα 7 παλικαρια απο την περιοχή μου. Θελει΄λιγο χρόνο στην αρχή για καποιες "μετρησεις", αλλα μολις "στρωσει" γινεται χαμός.

Καποιοι λενε για ταχυτητες 500-700 Kb !!! :T:

Link to comment
Share on other sites

Για να δεις ποιοι ειναι κοντα σου, πας στο http://www.maporama.com/share και ψαχνεις τις ακριβεις συντεταγμενες του σπιτιου σου. Μετα πας στο http://www.nodedb.com/europe/gr/athens εγγραφεσαι, και βλεπεις ποιοι κοντα σου εχουν ΑΡ και ποιοι ειναι clients. Παντως απ'οτι ξερω Ανω κ Κατω Ηλιουπολη παιζει το AWMN αρκετα...

Link to comment
Share on other sites

Στο nodedb είχα δει πριν κάτι μέρες 3-4 Ηλιούπολη και κάποιους στις γειτονικές περιοχές, αλλά γενικά δεν έχει μεγάλο πρόβλημα καθώς πρόποδες Υμηττού και είναι σαν πιάτο το λεκανοπέδιο.

Link to comment
Share on other sites

@fANiS_K

Βαρκιζα δεν ξερω τι παιζει. Μαλλον δεν το βλεπω γιατι ειναι πολυ Νοτια. Κανε οτι ειπα παραπαω να δεις τι παιζει στην περιοχη σου

@Cherryman

Οχι μονο, Ειναι 2 ατομα που εχουν βαλει γερα ΑΡ και συνδεονται με παρα πολυ καλες ταχύτητες...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.