Jump to content



Μπανακι - Μανακι


georgeks78

Recommended Posts

Ο τιτλος τα λεει ολα, χθες το βραδυ κατα τις 3 (μονο μετα τα μεσανυχτα γινονται ολα τα μυστηρια πειραματα), ειπα να εγκαταστησω το νερο στο πισι, το οποιο ειχα δουλεψει 3 μερες εκτος πισι χωρις διαρροη.Ολα πηγαν καλα κατα την εγκατασταση αν και με πεδεψε λιγο και πριν βαλω το πισι στη πριζα ειπα να ξαναδοκιμασω το watercooling πανω στο πισι αυτη τη φορα.

Συμπερασματα - Αποτελεσματα

1) Ειμαι πλεον σιγουρος οτι δεν υπαρχει πια σκονη ΠΟΥΘΕΝΑ στο πισι αφου το νερο τη ξεπλυνε ολη

2) Ο πατος του κουτιου ειναι υδατοστεγης αφου το κουτι ειχε γινει σαν ενυδρειο αλλα νερο δεν εχανε απο πουθενα

3) Η μητρικη και η καρτα γραφικων πηραν αλλο χρωμα μετα τη ψυχρολουσια

4) Πρεπει να αλλαξω λαστιχα. Κριμα γιατι τα ειχα ακριβοπληρωσει (2,5 ευρω το μετρο) τρομερο και σκληρο λαστιχο αλλα....... δε κανει για υδροψυξη.

5) Το πισι μετα το βραδυνο μπανιο, το χω απλωσει να στεγνωσει:tomato: :tomato:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DJD

Σε καταλαβαίνω απόλυτα.. :D έχω χύσει λεκάνη με περίπου 3 λίτρα στο πισί καταλάθος πάνω στο γέμισμα LOL

Ευτυχώς δε πέθανε τίποτα...

Τουλαχιστον το δροσισες!!!:clap:

@georgeks78: Τι επαιξε με τα λαστιχα???

Link to comment
Share on other sites

Εχασε απο την εξαγωγη του μπλοκ της cpu. Μερικα εκατοστα μετα την εξαγωγη του μπλοκ του επεξεργαστη το λαστιχο αναγκαστικα τσακιζε γιατι γινοταν εισαγωγη για το μπλοκ του τσιπσετ οποτε λογω του οτι το λαστιχο ηταν πολυ σκληρο υποψιαζομαι οτι εκει εκοβε τη ροη του νερου, ζοριζοταν και η αντλια, και τα πεταγε στη εξαγωγη του μπλοκ της cpu.

Link to comment
Share on other sites

Τη ψυλλιαστικα χθες που εκανα μια γρηγορη δοκιμη πριν φυγω για τη δουλεια και ειδα οτι με αυτο το λαστιχο μαλλον δεν εμπαινε το συτημα στο πισι. Πηγα το απογευμα να παρω αλλο(Αθηνας). Στην αρχη ζητουσα clearflex, αφου περασα απο καμμια δεκαρια και απογοητευτικα, μετα ζητουσα απλα λαστιχο μισης ιντσας.....τιποτα.Καλα ρα γμτ , δε λεω ωραια εχει γινει η αθηνας αλλα καποτε ηταν και παραδεισος για οτι ειδους εργαλειο η εξαρτημα ηθελες τωρα τι πραμα ειναι αυτο.......ευνουχισμος. Μεινανε 20 μαγαζια και πουλανε ολοι εντελως ασχετα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

Εξαρταται πως το βλεπεις. Οταν ξεκινησα ειπα οτι μπορει και να τα καψω.....οποτε εχοντας αυτο στο μυαλο μου οταν ειδα το νερο να κυλαει πανω στη μητρικη και τη καρτα γραφικων απλα εβγαλα την αντλια απο το ρευμα εριξα μεσα μια πετσετα να παρει τα νερα και επεσα για υπνο.....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από georgeks78

Συμπερασματα - Αποτελεσματα

1) Ειμαι πλεον σιγουρος οτι δεν υπαρχει πια σκονη ΠΟΥΘΕΝΑ στο πισι αφου το νερο τη ξεπλυνε ολη

2) Ο πατος του κουτιου ειναι υδατοστεγης αφου το κουτι ειχε γινει σαν ενυδρειο αλλα νερο δεν εχανε απο πουθενα

3) Η μητρικη και η καρτα γραφικων πηραν αλλο χρωμα μετα τη ψυχρολουσια

4) Πρεπει να αλλαξω λαστιχα. Κριμα γιατι τα ειχα ακριβοπληρωσει (2,5 ευρω το μετρο) τρομερο και σκληρο λαστιχο αλλα....... δε κανει για υδροψυξη.

5) Το πισι μετα το βραδυνο μπανιο, το χω απλωσει να στεγνωσει:tomato: :tomato:

Κανεις και πλακιτσα υστερα απο αυτο! :woot:

Μπραβο κουραγιο... Ευγε νεε μου δια την ψυχραιμιαν που επεδειξες... Καλη τυχη στην επομενη προσπαθεια!

Link to comment
Share on other sites

της νυχτας τα καμωματα......:boxed:

χαραστο κουραγιο σου να κανεις και χιουμορ παντως...

μπραβο...μαλλον ειναι ο μονος τροπος να μην ξενερωσεις ολοκληρωτικα....

εχω θα χα εξατμιστει .....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από georgeks78

Μαγκες ειναι ΖΩΝΤΑΝΟ!!!! Οχι μονο το συνδεσα αλλα δουλευει κι ολας. Αντικατασταθηκε κι ο 2800 απο τον 2500 Mobile κι ολα καλα :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:

Ωραίος ! ’ντε απο εδώ και πέρα προσοχή !

Link to comment
Share on other sites

Εκει λοιπον που ποσταρα οτι ειναι ζωντανο, ακουω το φεν σουι να βγαινει μεσα απο το πισι κοιταω......κι αλλη διαρροη. Τωρα καταλαβα ΠΟΣΟ αργα κλεινουν τα windows ΧP.(ρεσετ δε κανω) τελικα εχω βαλει διπλα σφυχτηρακια

Αποτελεσμα

Με θερμοκρασια δωματιου 26 η αμπιτ δειχνει μητρικη 25!!! και επεξεργαστη 33

Σε φουλ λοαντ (φολντιν 30 ωρα) 100% μητρικη 25 επεξεργαστης 36

ΩΡΑΙΟΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

:banging: :banging: :banging:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.