Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Το σωστό θα ήταν να γελάει ο Τόμπι διότι το καινούριο είναι πατάτα.

Και όχι μόνο για το "πατάτα", αλλά είναι αστείο το meme

Tobey Maguire
Spider-Man (2002) $4,000,000
Spider-Man 2 (2004) $17,500,000 plus 5% back-end
Spider-Man 3 (2007) $15,000,000 plus 7.5% back-end

Andrew Garfield
The Amazing Spider-Man (2012) $500,000

Έγινε επεξεργασία από Wizard!
Link to comment
Share on other sites

Blood glacier

(Τhe station)

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=VgF5HhcomxE]Blood Glacier (The Station) (2013) Official Trailer - YouTube[/ame]

- Η ταινία άνετα θα χαρακτηριζόνταν ως το "Τhe thing 3 " με υποβόσκουσα οικολογική συνείδηση.

- Δεν επικροτώ την βία - ούτε το αίμα της ταινίας .

Αυτα τα ολίγα απο μένα.

:beer:

Έγινε επεξεργασία από gt1981
Link to comment
Share on other sites

Who Framed Roger Rabbit (1988) - IMDb

8/10

Αρκετα καλή και αναρωτιέμαι πως φάνηκε στο κόσμο την εποχή της.

Για το συγχωρεμένο τον Bob Hoskins τα λόγια είναι περιττά νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Αρκετα καλή και αναρωτιέμαι πως φάνηκε στο κόσμο την εποχή της.

Σαν κάτι το καταπληκτικό, το μοναδικό, το εντυπωσιακό, το απίστευτο. Μα πως καταφέρανε να παντρέψουν ηθοποιούς και καρτούν τόσο άριστα; Και τι καταπληκτικά (οπτικά) καρτούν είναι αυτά;* Και σαν ταινία πολύ καλή και αστεία.

* Γενικά λέω όχι μόνο για την Τζέσικα :p

Link to comment
Share on other sites

The Amazing Spider-Man 2

Πολύ καλό. Μετά από πάρα πολύ καιρό μία καλή μεταφορά comic στην μεγάλη οθόνη.

Εννοείται πολύ καλύτερο από το προηγούμενο και από το τελευταίο του κλάψα.

Το μόνο αρνητικό, ήταν μεγαλύτερο απ' όσο χρειαζόταν.

Δεν γράφω λεπτομέρειες για να μην spoilerάρω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είδα το καινουριο Robocop.

Πολύ καλύτερο από ότι περίμενα, βλέπεται ευχάριστα.

Φυσικά και δεν φτάνει την πρωτότυπη αλλά σε σχέση με κάτι αλλα fail remakes είναι καλή προσπάθεια.

Sent from mobile

Link to comment
Share on other sites

The Councelor 3/10

Εντυπωσιάζει το cast (Michael Fassbender , Penélope Cruz, Cameron Diaz, Javier Bardem, Bruno Ganz, Brad Pitt, σκηνοθεσία Ridley Scott) αλλά η ταινία είναι πιό βαρετή κι από Αγγελόπουλο. Χωρίς κανένα νόημα, μηδενική πλοκή, ανάκατες σκηνές, κάποιες από αυτές χωρίς λόγο ύπαρξης, ασύνδετη και με πολλά αναληθή σημεία... Πήγαν χαμένες 2 ώρες... :TD:

Link to comment
Share on other sites

μάλλον προγραμματίζεις να την δεις.. ε; :tongue: στο άλλο thread.

Είδα το Neighbors.

To περίμενα την υπέρτατη κοτσάνα.. και τελικά είχε φάσεις που γέλασα.. ένα 7αράκι του το βάζω..

Βέβαια δίπλα μου δάκρυζαν από τα γέλια κάτι τύποι που θεωρούσαν το hangover 3 έπος :nada: , αλλά πρέπει να ομολογήσω πως πέρασε ευχάριστα η ώρα.. ο Seth Rogen το έσωσε με το παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ιδρυθεί μια επιτροπή ώστε να απαγορεύουν την κυκλοφορία σε κάποιες ταινίες. Είπαμε η τέχνη είναι ελεύθερη, αλλά όχι και έτσι.

Prisoners of the sun.

Σενάριο; υποκριτική; διάλογοι;

3.7 λέει βαθμολογία...

Προφανώς εννοεί εδώ με άριστα το 1000 και όχι το 10.

Link to comment
Share on other sites

Το Transcendence αξίζει τα λεφτά του;

Σκέφτομαι να πάω να το δω.

Άνετα! απλά η ταινία είναι πιο πολύ φιλοσοφική και όχι action όπως την περίμενε ο κόσμος (για αυτό και οι περισσότεροι απογοητεύτηκαν) από εμενα η ταινία είναι εύκολα 8.5+ στα 10

Link to comment
Share on other sites

Όταν διαβάζεις 3,7 θεωρείς ότι η ταινία βλέπεται???

Μπα. Δεν ανατρέχω σε imdb και κριτικά sites προκειμένου να δω μια ταινία. Δεν είναι στο χούι μου. Βλέπω περιγραφή, κανα screenshot και προχωρώ. Δυστυχώς από τις άπειρες πατάτες με για 15χρονα που κυκλοφορούν απλόχερα όλα αυτά τα χρόνια δύσκολεύεσαι να βρεις κάτι που απλά θα σε ικανοποιήσει για μιάμιση ώρα.

Αν μου αρέσει δεν πατάω το stop. Αν όχι το πατάω. Το τι κριτική θα θα δώσουν τα επίσημα με αφήνει αδιάφορο.

Πχ. Queen (2014) - IMDb 8.8

Στην ίδια κατηγορία λέει Meet Joe Black (1998) - IMDb 7.1

Οκ... ψηφίσαν όλα τα κορτσούδια ινδά και μη....έχουμε βαθμολογία imdb

Ο μόνος λόγος που ανέφερα την βαθμολογία είναι ότι ακόμα και για το 3.7 πρέπει να στήσανε κ...

Link to comment
Share on other sites

Η βαθμολογία του imdb είναι σχετική. Πρέπει να βλέπεις από πόσα άτομα είναι και καμιά φορά και την ανάλυση (άνδρες/γυναίκες, ηλικίες, κλπ).

Σπάνια έχω δει ταινία με >8 που να μη μου αρέσει και επίσης σπάνια <6 που να μου αρέσει.

Εξαιρέσεις κάποιες παλαιότερες, πριν το 1990, ειδικά κωμωδίες, που το τότε χιούμορ δεν είναι κατανοητό από τη σημερινή γενιά.

Βέβαια, δε σημαίνει αυτό ότι βλέπω ότι έχει >8, όπως είπα, πρέπει αν με τραβήξει η υπόθεση, το cast, ο σκηνοθέτης και μετά η βαθμολογία είναι κάτι σαν επιβεβαίωση σε αυτό που πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.